„Pojďte s námi uklidit okolí našeho městyse v rámci akce Ukliďme Česko!“ vyzývají organizátoři této akce v Častolovicích.

Účastníci se sejdou v pátek 5. dubna mezi 9.00 a 11.30 na tamních kurtech. Nezapomeňte reflexní oblečení, vyzvedněte si pracovní pomůcky a vyrazte. Akce se koná ve spolupráci s častolovickou základní školou a Isover Saint-Gobain.

V pátek se bude uklízet také v Dobrušce.

Z nové naučné stezky z lesa u Kostelce nad Orlicí.
Za lesním internetem i lovem hlasů zvěře láká nová kostelecká naučná stezka

V sobotu se na velký úklid vrhnou v okolí obcí Semechnice a Trnov, v Bílém Újezdě, Hrošce, Mastech a Roudném, Ličně, Libli a v dalších vesnicích. Tento týden se uklízí také v BorohrádkuRokytnici v Orlických horách nebo v Kostelci nad Orlicí.

Zájemci se úklidu mohou zúčastnit i v Rychnově nad Kněžnou, kde jsou v současné době nahlášena čtyři taková setkání. A nejsou vázána pouze na jeden termín.

Celostátní akce se koná na řadě dalších míst, třeba až za několik dní a netýká se jen obcí a měst. Mapu a další informace naleznete zde. Na Hlučínsku se dobrovolníci mohou zapojit v jejím rámci i do výzvy Ukliďme bunkry, kdy se odpadků budou zbavovat objekty lehkého opevnění.

Mohlo by vás také zajímat: Bratři bunkráci si plní dětský sen, na řopík jezdí jako na chalupu a mají muzeum

Zdroj: Deník/Jana Kotalová