Stejná situace panovala i o uplynulém víkendu. Kvůli zablokované komunikaci se nemohla dostat ke zraněnému lyžaři posádka záchranářů.

„I tuto zimu bohužel pokračují komplikace spojené s parkováním na Šerlichu. Za zimními sporty sem vyrážejí nejen běžkaři, ale do blízkého lyžařského střediska na polské straně i lyžaři a snowboardisté. Kapacita současných parkovišť absolutně nedostačuje nynějšímu náporu řidičů, kteří po obsazení míst povolených ke stání zaparkují svá auta kdekoliv. Tím ohrožují průjezdnost této spojnice mezi oběma obcemi a znemožňují tak nejen pokračování v cestě mnoha dalším návštěvníkům, ale zejména neprůjezdnost složek záchranného systému i vozidel správy a údržby silnic i horské služby,“ uvedla tisková mluvčí policie Alena Kacálková.

Řidiči totiž komunikaci, která je zúžená sněhovými mantinely, zablokují tím, že po okraji zaparkují auto do zákazu a v klidu odejdou za sportem.

„Jednoho neukázněného následuje další a několik desítek metrů stojících aut v zákazu už je překážka pro průjezd dalších aut v obou směrech. Policisté proto situaci na Šerlichu nyní monitorují ve všední dny i o víkendech. Neukázněné řidiče čeká bloková pokuta, oznámení o přestupku na správní orgán i nepopulární botička,“ dodala Kacálková.