Čtyři dopolední a tři odpolední leče včera čekaly na účastníky lovu drobné zvěře v bažantnici Kristiny Colloredo Mansfeldové v Mochově. Pozvání přijal i fenomén dostihových drah Josef Váňa.

„Dnes jsme se sešli na posledním honu sezony, který jsme připravili pro personál a pozvané hosty, jako poděkování za jejich celoroční práci,“ komentoval včerejší akci správce colloredovských lesů Milan Vondřejc. Jak doplnil, letošní lovná sezona byla úspěšná. „Zvěř byla výborná, létavá a vyspělá. Spokojená byla i majitelka Kristina Colloredo–Mansfeldová, která je dlouhodobě mimo republiku,“ prozradil Vondřejc.

Mezi přítomnými myslivci se v zeleném stejnokroji objevil i několikanásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa. Doprovázel ho kamarád Jiří Hovad z Čánky, který se věnuje i chovu koní. „Nejsem zde poprvé, ale asi potřetí nebo počtvrté. Jsem rád, že jsem na chvíli vypadl z toho každodenního spěchu,“ reagoval na dotaz slavný žokej, který má jako kluk z vesnice vztah k lesu.

„Využil jsem nabídky kamaráda a na lov jsem si zapůjčil tuto odlehčenou brokovnici,“ svěřil se Josef Váňa a svou dovednost potvrdil hned několika sestřelenými bažanty.