Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Účast byla různá, (ne)důvěra lidí k politikům zůstává stejná

Rychnovsko – Předčasné volby do Poslanecké sněmovny jsou za námi a podobně jako v celé republice, i na Rychnovsku přinesly jednoznačnou porážku pravicových stran. Někteří lidé jsou s těmito výsledky spokojení, jiným zas není z rozhodnutí voličů právě do zpěvu.Volební účast v Královéhradeckém kraji byla lehce nad hodnotou šedesáti procent. Mezi obcemi byla tahounem v počtu voličů, kteří přišli vhodit svůj hlas do urny, obec Libel s 82,29 procenty. Naopak u chvostu se ocitl Žďár nad Orlicí s 51,06 procenty.Libel má přitom vysokou volební účast v téměř každých volbách. Výjimkou nebyly ani tyto a s trochou nadsázky se dá říct, že přišel každý, kdo se cestou někde nezapomněl.

30.10.2013
SDÍLEJ:

O první přímé prezidentské volby byl obrovský zájem. Už v pátek přišlo v řadě měst a obcí k volebním urnám zhruba padesát procent voličů. Pro ty, kteří nemohli dorazit do volebních místností osobně, byla k dispozici přenosná volební urna.Foto: Martina Křečková

Vybrat si „svůj" hlasovací lístek a pak ho hodit do urny přišly všechny věkové kategorie, prvovoliči počínaje a důchodci v pokročilém věku konče.
„Nálada je po volbách v obci celkem dobrá, lidé jsou hlavně rádi, že nevyhráli komunisti," usmívá se Božena Šedová, starostka Lible. „Nejvíce hlasů získala strana ANO 2011, což myslím odpovídá obecným názorům před volbami. Řekla bych, že většina zdejších lidí je s výsledky voleb spokojená, jen nikdo z nás neví, jestli to půjde konečně k lepšímu, nebo k horšímu. Myslím si, že lidi jsou s důvěrou vůči politikům již velmi opatrní, přestože jich bylo u nás volit opravdu dost."
Na volebním okrsku v obci Žďár nad Orlicí si, na rozdíl od Lible, členové komise zatrhli v seznamech jen něco přes polovinu oprávněných voličů, což byla nejslabší účast ze všech obcí v rychnovském okrese.
Ve Žďáru se počet lidí, kteří chodí k volbám, rok od roku snižuje, proto starostku Martinu Benešovou nízká volební účast nepřekvapila.
„Snažila jsem se lidi přesvědčit, aby nakonec k volbám šli, ale bohužel převažuje skepticizmus vůči tomu, že by se jejich situace změnila, ať si zvolí jakéhokoli zástupce," vysvětluje Martina Benešová. „Politici nahoře, jak jsme toho svědky i teď po volbách, se opravdu chovají tak, že  potřebují voliče jen ve volební den a pak už si dělají, co chtějí. Myslím si, že to zase jenom utvrdilo ty, co k volbám nešli, že se nic nezmění. Nejvíc se obávám toho, že pokud to takto půjde dál, situace bude nahrávat do karet extrémistickým stranám."
Lidé ve Žďáru prý volby vůbec nekomentují, čekají, co bude, a řeší si svoje vlastní starosti.

Autor: Rastislav Teplánský

30.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Strahovský stadion. Ilustrační foto.

Zase koncovka... Zase remíza

Ilustrační foto.

Obraz Klanění tří králů patří Smiřicím, rozhodl soud

Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe

Opočno - Opočenský divadelní podzim pokračuje 20. října. Na pódiu Kodymova národního domu se v 19 hodin představí obnovený divadelní spolek Tyl z Rychnova nad Kněžnou s notoricky známým Brdečkovým příběhem Limonádový Joe – kusem z prostředí Divokého západu, kde se v místním baru scházejí kovbojové, honáci dobytka i různí dobrodruzi a podnikavci.

Chystá se turnaj neregistrovaných hráčů v Dobrušce

Dobruška - Kuželkářský klub Dobruška pořádá turnaj čtyřčlenných družstev mužů a žen pro neregistrované hráče v disciplíně 4 x 60 hodů sdružených.

Pryč s billboardy? Před volbami zákaz (ne)vadí

Hradec Králové - Na jedné straně se z billboardu usmívá Petr Robejšek s Danielou Luskovou (Realisté), kterým z druhé strany „kryje“ záda Tomio Okamura (SPD). Jen o kus dál na stejné cestě, na silnici první třídy z Hradce Králové do Pardubic, láká řidiče k volbám předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. V jiných časech by se nad tím člověk nepozastavil.

Lidé se loučili s náčelníkem krkonošské Horské služby Adolfem Klepšem

Královéhradecko, Vrchlabí - Stovky lidí, včetně ministryně Šlechtové, se přišly naposledy rozloučit s náčelníkem Horské služby Krkonoše Adolfem Klepšem. Zemřel 10. října.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení