VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ubytovna jen pro pracující?

Rychnov nad Kněžnou - Taková je vize. Prozatím tam jsou ale ubytovaní i tací, kterým „musí” s nájmem pomáhat město.

25.11.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Lži, fámy a pomluvy, tak hovoří město Rychnov nad Kněžnou o tvrzeních, která v současné době kolují mezi lidmi.

„Takovéto fámy ohledně sestěhování nepřizpůsobivých občanů vyvstaly nejen u nás, ale také v Opočně či Kostelci. Podle mě to vzniklo pomocí médií a také díky situaci, která je ve Šluknovském výběžku. Někdo pak vymyslel, že by mohlo být řešením, kdyby se ti lidé někam přestěhovali, a takhle to vzniklo,“ vysvětlila příčinu vzniku této fámy místostarostka Rychnova Michaela Zimová.

Město s ubytovnou nemá nic společného, protože bývalé vedení objekt kasáren prodalo.

Ubytovnu provozuje obecně prospěšná společnost Helpion, která má budovu v nájmu na jeden rok již od srpna tohoto roku.

„Na základě nájemní smlouvy s vlastníkem objektu zde provozujeme podnikatelskou činnost ubytovací služby, to znamená komerční ubytovnu. Pro společnost Helpion je to činnost doplňková, naší hlavní činností jsou obecně prospěšné služby zaměřené na zaměstnanost,“ vysvětlila situaci ředitelka společnosti Hana Bláhová.

Ubytovnu by měli využívat zejména dělníci, kteří dojíždějí za prací.

Někteří obyvatelé, které tady ubytoval ještě předchozí nájemník, zatím zůstali.

„To není zrovna nejlepší řešení, protože někteří z těchto lidí jsou problematičtí a platit nechtějí. Oni ve skutečnosti patří někam jinam, ale jelikož město nemá peníze na sociální ubytování, tak když nás požádali, vzali jsme je do našeho zařízení s tím, že na ně města alespoň částečně doplácejí,“ uvedla Bláhová.

Majitelem objektu bývalých kasáren je Michal Rejmon z Mladé Boleslavi. „Helpionu jsme tuto možnost pronájmu nabídli my, jelikož jsme hledali vhodného nájemce a toto sdružení nám z toho vyšlo nejlépe, protože ti lidé to opravdu chtěli dělat,“ uvedl Rejmon, který dodává, že kdyby Helpion chtěl, tak by mu objekt i prodal.

„To by bylo nejlepší řešení. Oni si to vyzkouší a na základě toho se uvidí, jak to bude dále. Pokud budou chtít, tak jim to nechám na dvacet let. Já ještě stále platím úvěr a spousta milionů se do toho investovala, aby se to vůbec zrekolaudovalo,“ řekl Rejmon.

To, že celá fáma nemusela být zase až tak daleko od pravdy, potvrzuje i Rejmon. „Já jsem měl zájemce, kteří tam chtěli ubytovat Romy a mysleli si, že vyberou peníze a budou se mít dobře. Já jsem se však s nimi vůbec nedohodl, ani bych to nechtěl,“ vysvětlil majitel objektu.

Stížnosti na obyvatele ubytovny strážníci městské policie zatím moc nedostávají. „Na Helpion žádné stížnosti nebyly, tam je spíše problém s ubytovnou automobilky, která je také v kasárnách. Občas se tam jezdí, ale díky tomu, že je to mimo město, tak to okolním lidem nevadí,” řekl velitel městské policie Miloš Friml, který dodává, že do objektu jezdí v rámci běžné hlídkové činnosti preventivně. „Neřekl bych, že tam jsou problémy,” uvedl Friml.

Jaké služby také sdružení poskytuje

• Posláním společnosti je poskytování pomoci a podpory osobám sociálně vyloučeným nebo ohroženým sociálním vyloučením a podpora sociálních služeb, zejména azylových domů.

Společnost Helpion
• realizuje programy podporující návrat znevýhodněných osob na trh práce
• nabízí doplňkové a navazující služby ke službám sociální prevence
• Od září 2009 zajišťuje Helpion pro město výkon veřejné služby
• Helpion vytváří ve spolupráci s Úřadem práce Rychnov nad Kněžnou veřejně prospěšná pracovní místa pro uchazeče o zaměstnání, kteří jsou z nejrůznějších důvodů znevýhodněni na trhu práce.

Autor: Kamila Císařová

25.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Ve Dvoře Králové přivítali hrocha. Znovu přijel z Německa

Královéhradecko, Dvůr Králové - Samec Mike přijel v úterý do Zoo Dvůr Králové, aby tu doplnil dvě stávající samice Hulu a Monu. Přijel z německého Stuttgartu i s ošetřovatelem, který mu v prvních dnech v krytém zimovišti vypomůže s aklimatizací. 

Vyprodané Uffo ozářil operní mág Adam Plachetka

Královéhradecko, Trutnov /FOTO/ - Operní hvězda v Trutnově. Sólista Vídeňské státní opery Adam Plachetka zazpíval v pondělí večer před vyprodaným sálem trutnovského Uffa muzikálové melodie v rámci hudebního festivalu Trutnovský podzim.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Rychnovští kriminalisté odhalili tři pěstírny konopí

Rychnov nad Kněžnou - Na základě informací, že v jednom objektu na Rychnovsku dochází k neoprávněnému pěstování rostlin, proběhly po předchozím zadržení tří osob na třech místech, v okolí Rychnova nad Kněžnou a Vamberka, domovní prohlídky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení