VYBRAT REGION
Zavřít mapu

U VÁS NA NÁVŠTĚVĚ: Informační centrum slouží nejen turistům

Skuhrov nad Bělou - V roce 1998 postihla obec povodeň, která vzala obyvatelům majetky a zdevastovala vesnici.

6.8.2009
SDÍLEJ:

Informační centrum ve Skuhrově n. B.Foto: ARCHIV

Po zjištění veškerých škod všichni obyvatelé přiložili ruce k dílu a začali svoji obec obnovovat. Nejenže odstranili všechny škody, ale ještě jí přidali na kráse. Tak se i stalo, že již v roce 2001 byla obec vyhlášena Vesnicí roku Královéhradeckého kraje.

Přesto Skuhrováci neusnuli na vavřínech a pustili se do dalšího vylepšování. Díky iniciativě představitelů obce a jejich schopnosti uspět se žádostmi o spolufinancování předkládaných projektů z programů INTERREG IIIA, bylo možno zrealizovat nejeden projekt. Připomeňme hlavně ten, který umožnil založit v tak malé obci jako je Skuhrov nad Bělou informační centrum (sídlí v budově obecního úřadu, na snímku).

Projekt Nová tvář informačních center zrealizovala nesmírným úsilím Miroslava Šabatová. Od dubna 2006 poskytuje skuhrovské informační centrum služby turistům. A to nejen českým ale i zahraničním.

Turisté i místní občané v infocentru naleznou propagační materiály, mohou si zakoupit pohlednice, keramiku, turistické známky, turistické vizitky. Mají možnost využít internet, okopírovat potřebný dokument, zjistit autobusové i vlakové spojení, ale hlavně získat informace o pamětihodnostech Podorlicka, o přírodních zajímavostech Orlických hor. Návštěvník zde zjistí trasy na výlet, možnosti ubytování, najde tu průvodce obcí.

V roce 2008 obdrželo Informační centrum od České centrály cestovního ruchu – CzechTourism certifikát Oficiální turistické informační centrum. Zařazení do databáze oficiálních informačních center je spojeno se splněním předepsaných povinností vůči Centrále cestovního ruchu. Každoročně jsou prováděny pověřenými pracovníky kontroly, při kterých se ověřuje, zda TIC splňuje podmínky pro opětovné přidělení certifikátu na další rok.

Turistické informační centrum spolupracuje se všemi informačními centry destinace Orlické hory a Podorlicko (Agentura CzechTourism a Evropská komise vyhlásily soutěžní projekt, jehož úkolem bylo zviditelnit méně tradiční turistické destinace. Ročník 2009 byl věnován chráněným územím. (os)

6.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bára Štěpánová.

V Rychnově chystají „Večer plný krásy a splněných přání“

Evropské centrum na testování leteckých motorů má pravděpodobně na hradeckém letišti vzniknout na sklonku letošního roku. Přestože se jedná o unikátní projekt mimo jiné pod patronátem ČVUT,  u zástupců místních samospráv jeho vybudování vyvolává otazníky,

Centru vývoje a testování leteckých motorů už nestojí nic v cestě

Nepoctiví stánkaři jsou i podél cyklostezek

Hradec Králové - Nepoctiví obchodníci číhají i na cyklisty na cyklostezkách, zjistila v létě Česká obchodní inspekce. Při 18 kontrolách stánkařů podél nejoblíbenějších tras, zjistila, že polovina z nich porušila předpisy, tedy že zákazníky šidila.

Nová lanovka v Černém Dole už má sedačky, vyhlíží zimní sezonu

Královéhradecko, Černý Důl - Na sjezdovce v Černém Dole se rozjela nová čtyřsedačková lanovka. Je největší letošní investicí SkiResortu Černá hora - Pec, do něhož areál patří. Zatím jen ve zkušebním provozu, bez cestujících.

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Rychnovsko - Vážení rodiče, díky vstřícnosti rychnovské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších Rychnováků. Každý týden náš fotograf fotí nově narozená miminka.

Šachisté vstoupili do nové sezony

Rychnovsko - Úvodním kolem odstartovala Krajská soutěž – skupina východ šachových družstev.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení