Lyžařským oddílem prošlo za více než 55 let mnoho dětí, mládeže i dospělých ze Skuhrova i okolí.

Červenomodrobílé barvy skuhrovských kombinéz se objevují na stupních vítězů téměř na všech závodech ve všech kategoriích, kterých se závodníci účastní. Nejúspěšnějšími sportovci oddílu jsou: Petr Michl, čtrnáctinásobný vítěz mistrovství ČR, pětinásobný účastník mistrovství světa a účastník tří olympiád, jenž oblékal reprezentační kombinézu devět let. Nyní trenér oddílu SKI-Skuhrov. Petra Letenská, několikanásobná mistryně ČR a účastnice mistrovství světa. V současné době trenérka mládeže v Novém Městě na Moravě.

Iva Janečková, několikanásobná mistryně ČR v kategorii žactva, dorostu i dospělých, účastnice olympijských her v Turině. Členka reprezentace ČR.
V současné době má lyžařský oddíl zázemí v Deštném v Orlických horách. Součástí areálu jsou homologované běžecké tratě, které oddíl celou zimní sezonu udržuje. Na těchto tratích se koná i celá řada sportovních akcí.

Lyžařský oddíl má přes 100 členů. O sportovní růst závodníků se starají kvalifikovaní trenéři Josef Michl a Petr Michl. Pravidelná příprava probíhá po celý rok. V zimě se trénuje v areálu v Deštném v Orl. horách. Mimo zimní sezonu venku na hřišti, v lese, při špatném počasí v tělocvičně ZŠ Skuhrov n. Bělou, kde vznikla ve spolupráci s olympionikem Petrem Michlem od 1. září 2006 sportovní třída zaměřená především na běžecké lyžování.
Během letních prázdnin jsou pro členy oddílu organizována soustředění – sjíždění řek, cykloturistika, vysokohorská turistika, běh a hry v různé podobě, které utužují fyzickou kondici, ale i přátelství a kolektiv. Účastníci společně poznávají nejen krásná místa naší vlasti, ale i zahraničí - Slovensko, Polsko, Slovinsko, Chorvatsko.

Letní příprava a pravidelné tréninky přispívají k vynikajícím výsledkům závodníků, hlavně z řad mladších dorostenců a starších žáků. Důkazem jsou výsledky loňské sezóny 2009: Karel Píč v kategorii ml. dorostenců - celkový vítěz Českého poháru, mistr ČR ve ski-duatlonu. Josef Šabata vítěz Českého poháru ve sprintech, celkové druhé místo v žebříčku Českého poháru, mistr ČR ve sprintech. Obrovským úspěchem bylo získání titulu mistrů republiky ml. dorostu v závodě štafet. Dorostencům (K. Píč, P. Remeš a J. Šabata) se podařilo obhájit titul z oku 2007, kdy zvítězili na domácích tratích na mistrovství ČR st. žactva.

Titul mistryně ČR získala i juniorka Radka Henclová, starší žákyně Kristýna Holíková a Dáša Hamerská získaly bronzovou a stříbrnou medaili v závodech mistrovství ČR a v celkovém umístění v Českém poháru skončily na 4.a 5. místě.

Pokud se chcete s činností oddílu SKI Skuhrov blíže seznámit, nahlédněte na stránky www.ski-skuhrov.cz a nebo se i se svými ratolestmi přijeďte podívat na některý z tréninků, která se konají pravidelně: pondělí, středa, pátek od 16 hodin na skuhrovském hřišti nebo v tělocvičně ZŠ.

Pravidelně začátkem ledna se pořádá Orlický pohár – závod v běhu na lyžích pro všechny věkové kategorie. Letos se konal jeho již 47. ročník. Vyhlášeným závodem s masovou účastí je Orlický maratón – letos již 25. ročník. Tradičně posledním závodem sezony je Kritérium posledního sněhu. Kromě těchto závodů organizuje oddíl závody i pro jiné organizace a spolky.

Zkušenosti získané při pořádání lyžařských závodů, homologované tratě, odpovídající technické zázemí, obětaví a kvalifikovaní členové oddílu jsou dostatečnou zárukou pro Svaz lyžařů ČR, který přidělil oddílu pořádání Mistrovství ČR staršího žactva v roce 2007 a oddíl bude opět pořadatelem mistrovství ČR i v roce 2010.

Kromě závodů na lyžích oddíl organizuje v létě silniční Běh údolím řeky Bělé na 10 km, Běh do vrchu – Skuhrov - Velká Deštná zařazený do Českého poháru v běhu do vrchu a pro nejmenší závodníky pořádá v červnu náborový závod Běh Skuhrovem. (os)