Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

U NÁS NA NÁVŠTĚVĚ: Šance pro mentálně postižené

Bartošovice v O. h./ Neratov - Sdružení Neratov vzniklo jako dobrovolné společenství lidí, kteří se chtějí podílet na obnovení poutního místa smíření v Neratově tím, že přispějí k výstavbě, vybavení a provozování sociálních, charitativních, event. zdravotnických zařízení, která budou sloužit potřebným lidem.

16.8.2009
SDÍLEJ:

Neratovský chrám, perla v krajině.Foto: Pavel Bednář

Sdružení je nezávislé, nepolitické a nestátní. Cílem Sdružení Neratov je péče o lehce mentálně postižené - projekt Domov.

Poslání

Sdružení Neratov v projektu Domov poskytuje lidem s lehkým a středně těžkým mentálním postižením chráněné bydlení skupinového typu. Jeho snahou je těmto lidem pomoci žít svobodným, samostatným a zodpovědným životem za podpory týmu asistentů, v přátelském rodinném prostředí horské vesničky Neratov, která je také poutním místem.

Cíle

Podpora uživatelů k získání a rozvoji dovedností potřebných k nezávislému bydlení: stravovací návyky, péče o domácnost, osobní hygiena, denní režim, hospodaření s finančními prostředky, využívání přirozených sítí služeb, aktivní podílení na životu obce.

Principy

DOMOV – snaha o to, aby se uživatelé cítili v Neratově jako doma, individuální přístup, vlastní příklad. Snahou zaměstnanců Domova je, aby se uživatelé cítili v Neratově jako doma. Vychází to i z názvu projektu Domov. Chceme uživatelům zprostředkovat a ukázat vlastním příkladem, co je to domov, aby byli schopni na základě vlastní zkušenosti (uživatelé a pracovníci bydlí v jedné obci) si takový domov vytvořit se vším, co k tomu patří (atmosféra, starosti a práce kolem domácnosti). Každý uživatel může využívat služby podle svých přání, potřeb a schopností (společné jídlo nebo samostatná příprava jídel, nabídka aktivit pro volný čas).

Cílová skupina

Dospělí lidé v pásmu lehkého a středního mentálního postižení, převážně z Královéhradeckého kraje, kteří jsou schopni začlenit se do kolektivu, dodržovat stanovená pravidla a jsou ochotni pracovat. Podpora pěstounských rodin, obnova poutního místa – spolupráce s farností Neratov, návrat života do vysídlené pohraniční obce.

Občanské sdružení Neratov

16.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Obrovskou historii má hornictví na Žacléřsku, uhlí se tam dolovalo 422 let.  Jeho dějiny popsal Jiří Mauer.
23

Z hornické bašty je skanzen

SNÍH NA ČERNÉ HOŘE. SkiResort již díky moderní technologii, navzdory teplému počasí, zasněžuje část sjezdovky Anděl.
9

Továrna na sníh už chrlí zásoby na Černé hoře

Anketa Deníku: Proč jdu letos volit?

Královéhradecký kraj - Zeptali jsme se: Jdete letos volit a proč?

Vítězný tým Ruce v bok byl suverénní, neztratil ani bod

Rychnov nad Kněžnou - Rychnovští Sokolové uspořádali nohejbalový turnaj trojic.

Řidiči si oddychnou. Do Úprkovy ulice se vrátí auta již příští úterý

Hradec Králové - O měsíc dříve, než bylo původně v plánu, se vrátí automobilová i autobusová doprava na opravenou Úprkovu ulici v Malšovicích.

AKTUALIZOVÁNO

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení