Nechyběla ani reklama na točenou zmrzlinu. Plechový lavor, vany i necky, slunečníky, lehátko, matrace (ne ta nafukovací), loďka a nápis Port de Tynischt ad Adler pod přístřeškem poblíž Vodárenské věže dávaly tušit, že se tu něco chystá.

"Pláž Járy Cimrmana se tady koná poprvé," prozradil Štěpán Tomašík ze Spolku přátel města Týniště nad Orlicí, který recesistickou akci ve spolupráci s Miroslavem Tupcem, samozvaným předsedou České společnosti cimrmanologické pro oblast Novobydžovska, uspořádal.

Putovní pláž má bohatou tradici. Letos pozval Miroslav Tupec na její už dvacátý ročník do Nového Bydžova a takové kulatiny si zaslouží pořádnou oslavu, hned dvojnásobnou. Proto si své repete odbyla o týden později navíc v Týništi nad Orlicí, kde přilákala okolo 150 návštěvníků. Došlo také na tradiční seminář na téma Jára Cimrman, génius, který se neproslavil. Odvážlivci natáhli slušivé pruhované plavecké oblečky a pak šup do lázně. Diváci přitom mohli přihlížet i odvážné projížďce "Plavebním kanálem Malba".