Dominion má nespočet variant, a tak ani po několika letech neomrzí a baví děti i dospělé. Důkazem toho je i složení hráčů v týnišťské herně. Děti od 8 let se mísily mezi dospělé padesátníky a všichni si u jednotlivých stolů rozuměli.

Týniště hostilo hlavní turnaj Dominion tour

Turnaj se hraje ve trojicích a podle pořadí na konci jednotlivých kol se přidělují body, které při konečném sčítání určí vítěze.

Hraje se ve dvou věkových kategoriích, ale všichni hrají společně, jen výsledky se počítají zvlášť.

Mezi juniory do 12 let zvítězila Petra Vaníková, stříbrný byl Jakub Pírko a na 3. místě Aneta Matušková. Ve starší kategorii se umístil na 1. místě Miroslav Jezbera, který pouze jednou remízoval a jinak prošel turnajem bez zaváhání. Na 2. místě skončil Pavel Ranocha před místní hráčkou Janou Křišťákovou. Společně s Jiřím Kůrkou, který skončil na bramborové pozici si všichni vybojovali, kromě pěkných cen v podobě deskových her, postup do celostátního finále, které se koná v říjnu v Praze.

Celý cyklus turnajů organizuje Duha-Děsír, pod záštitou firmy Albi, která je hlavním sponzorem. Na týnišťském turnaji byl dalším sponzorem Dům dětí a mládeže Týniště nad O., který věnoval nejen ceny pro vítěze, ale také drobné odměny pro všechny.

Celý turnaj řídil Jakub Těšínský, který je hlavním organizátorem a rozhodčím na hlavních turnajích. Na místě radil při neznalosti pravidel, zapisoval, losoval a samozřejmě vyhlašoval vítěze a předával ceny. Zkrátka dohlížel na klidný a zdárný průběh turnaje. Výsledkem byli spokojení hráči, kteří pomáhali při uklízení a třídění karet a také celkovému úklidu v místnostech Domu dětí a mládeže.

Děkujeme všem za účast a těšíme se na shledání na některém dalším turnaji, ať už v týnišťském Dominion klubu nebo kdekoliv jinde. V sobotu 18. dubna se například hrál další turnaj v Olomouci.

Nejlepší hráči z hlavních i místních turnajů se utkají v říjnu ve velkém finále Dominion Tour v rámci festivalu deskových her Deskohraní. Bližší informace o seriálu Dominion Tour lze získat na www.dominiontour.cz>.

Eva Jenčíková

DDM Týniště nad Orlicí