"Nový rozsudek byl vynesen, aby byly odstraněny některé drobné nepřesnosti v původním rozsudku, jinak Krajský soud v Hradci Králové neshledal v rozhodování semilského soudu žádné podstatné procesní vady," řekl předseda senátu odvolacího soudu Josef Mazák. Šrytrův obhájce v odvolání například kritizoval, že v původním řízení nebyly vyslechnuti dva navrhovaní svědci. Upozornil také na to, že v případu stojí tvrzení proti tvrzení.

Šrytr dnes novinářům řekl, že ho rozhodnutí soudu mrzí. "Nejsem laik, ani právně vzdělaný člověk, ale být odsouzený na základě nějakých domněnek, je tak nějak degradace základního článku ústavy, kde se píše, že jsme před zákonem všichni rovni," řekl Šrytr. Nevyloučil, že případ skončí u Evropského soudu ve Štrasburku.

Podle Šrytra si úplatek Ploc vymyslel. "Osobně proti němu nic nemám. Nicméně pokud si on myslí, že je to morálně v pořádku, že to tak má být, tak ať si to myslí," řekl k Plocovi Šrytr. Ploc se dnešního soudu nezúčastnil. ČTK později řekl, že si stojí za svým původním tvrzením, že mu Šrytr úplatek nabídl. "Celá ta věc pro mě není příjemná, je to ponaučení a životní škola, že by člověk měl být méně důvěřivý," řekl Ploc.

Pokud by bývalý úspěšný reprezentant ve skoku na lyžích na údajnou nabídku přistoupil, získala by tehdy koalice ODS, KDU-ČSL a Strany zelených v Poslanecké sněmovně většinu. Šrytr již před semilským soudem řekl, že se s Plocem sešel, o úplatku však spolu nemluvili a k nabízení peněz Plocovi neměl žádný důvod. Celý proces označil za politickou objednávku ČSSD. "Víte, jaký byl povolební pat, takže ČSSD se kauza hodila, aby bylo jasně veřejnosti dáno, že byla ČSSD poškozena," řekl dnes Šrytr.

Šrytr pracoval jako bodyguard a řidič zavražděného podnikatele Františka Mrázka a kontroverzního podnikatele Tomáše Pitra, kterého předseda ČSSD Jiří Paroubek označil za nepřítele státu. Šrytr dnes řekl, že s Pitrem není v kontaktu.

l