O víkendu se uskuteční tradiční národní finále vesnických a zemědělských družstev ve volejbale mužů a žen pro rok 2012 O poháry Ministerstva zemědělství ČR.

Vyhlašovatelem je Český volejbalový svaz za spoluúčasti Ministerstva zemědělství v Praze a Královéhradeckého krajského úřadu. Nad letošním 46.ročníkem převzal záštitu ministr zemědělství Petr Bendl. V rámci grantů Východočeského kraje se na uspořádání podílí v rámci grantů finančně Krajský úřad Královéhradeckého kraje. Rozhodnutím ČVS je pověřena uspořádáním TJ Sokol Čestice ve spolupráci s Královéhradeckým krajským volejbalovým svazem.

Volejbalové soutěže  zahajují v sobotu v 11.30 hodin nástupem sportovců. Ukončení turnaje je naplánováno na neděli ve 13.00 hodin. V sobotu se uskuteční pro účastníky NF společenský večer, kde hraje hudba „Čenda". Předpokládá se účast 10 družstev mužů a 6 družstev žen z celé republiky.

Účast za Královéhradecký kraj již potvrdili  ženy Sokola Jezbiny a muži Sokola Chleny. Loňské prvenství budou obhajovat ženy Sokola Křenovice (Jihomoravský kraj) a muži TJ Nivnice (Zlínský kraj). Turnaje se zúčastní delegace pořadatelů tradičních turnajů z Dřevěnic a Hodslavic. Turnaj bude pro pořadatele vyvrcholením letošní volejbalové sezony.  (mch)