„V současné době poskytujeme informace o službách ve městě či dopravních spojích. Zajišťujeme předprodej vstupenek na místní akce a akce z nabídky společností Tickets a Ticket Art,“ říká Petra Kuřátková, vedoucí IC. K dispozici je zde také veřejný internet, fax a kopírování. Prostory informačního centra v přízemí městské radnice na náměstí jsou nyní využívány i k pořádání výstav. Návštěvník se může přijít podívat na výstavu Krátké zastavení v Mokrém, mapující historii a současnost obce ležící nedaleko Opočna.

Láká zámek

Provoz informačního centra zajišťuje občanské sdružení ABAKUS, autor projektu Rodný kraj Františka Kupky. „Chceme se prezentovat jako Informační centrum města Opočna – srdce rodného kraje Františka Kupky. Kompletní služby občanům a turistům nabídneme v druhé polovině dubna, “ uvádí Dalibor Štěpán z Abakusu, který má na starosti přípravu a chod centra.

Zámek v rodišti Františka Kupky vloni navštívilo necelých 43 tisíc návštěvníků, o rok dříve to bylo 38 tisíc lidí. Do samotného Opočna jich pak přijede možná ještě více. Podle Dalibora Štěpána se infocentrum chce výrazněji zaměřit také na tvorbu turistických produktů pro tyto návštěvníky.

Výročí 940 let

Činnost infocentra bude sloužit potřebám nejen města, ale i okolních obcí či místních spolků, díky jejichž činnosti se může Opočno chlubit bohatým společenským životem. Jedná se například o služby v oblasti přípravy propagačních materiálů nebo vzájemné výměny informací. „Opočno v roce 2008 slaví 940 let od první zmínky. Tento rok bude zatěžkávací zkouškou především v organizaci práce informačního centra a vytvoření konceptu pro rozvoj turistického ruchu a společenského života,“ uvedl Dalibor Štěpán.

PAVEL BEDNÁŘ