Poslední den letošního roku zve Klub českých turistů v Dobrušce příznivce pěších výletů na tradiční, už 41. ročník, Silvestrovského pochodu. První nedočkavci mohou vyrazit od dobrušské sokolovny na jednu z tras za ranního kuropění. Start bude probíhat průběžně a to od 7 do 11 hodin. Účastníci pochodu dostanou podle svých možností na vybranou trasy různé délky a to 7, 17, 26 a 37.   

Ti, co před chůzí dávají přednost běhu, jsou naopak srdečně zváni na Silvestrovský běh, jehož pořadatelem je agilní Tri club Dobruška. Sraz účastníků je v 10 hodin dopoledne u prodejny Kola Maršálek v Kostelní ulici.

A aby amatérští sportovci, ale i milovníci aktivního odpočinku, nebo třeba ti, kteří se potřebují zbavit vánočních tukových zásob na svém těle, nežehrali na nedostatek pohybu, mají další příležitost hned na Nový rok. Další akci nabízí opět Tri club. Aktéři  Novoroční vyjížďky na kole vyrazí ve 13 hodin ze stejného místa jako běžci na Silvestra. Vzhledem k tomu, že se nejedná o závody, patří pozvánka všem, co ani v zimě nepověsili kola na hřebík.