"Celkem je tedy onemocnění aktuálně potvrzeno u čtyř zdravotníků rychnovské nemocnice, všichni pracují na chirurgickém oddělení. Testování pokračuje u dalších zaměstnanců," informovala mluvčí Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Lucie Chytilová.

Rychnovská nemocnice okamžitě vyhlásila preventivně zákaz návštěv na všech odděleních. Pacienti směřující na chirurgii jsou přesměrováni na jiná oddělení v nemocnici či do okolních nemocnic.

Policie, úsekové měření rychlosti, radar. Ilustrační foto
Nohu z plynu. Policisté v kraji měří rychlost

Ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí začíná trasování dalších kontaktů. Jakmile testování v nemocnici skončí a všichni zaměstnanci, u kterých se nákaza prokáže, budou izolováni, opatření se prý opět uvolní.

„Objevující se nové případy nákazy Covid-19 je realita dnešních dní, která se nevyhýbá ani zdravotníkům. Jakkoliv mne to mrzí, všechny naše pacienty mohu ubezpečit, že díky nastaveným postupům v našich zdravotnických zařízeních nehrozí ochromení chodu celé nemocnice,“ okomentoval nastalou situaci náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar.

Vizualizace, zdroj: Společnost ochránců památek ve východních Čechách
Do mlýna v Českém Meziříčí opět pronikne denní světlo, rekonstrukce začne v září

"Jakmile byly známy první výsledky testů, byla stanovena potřebná opatření, mezi které patří intenzivní testování všech dotčených zaměstnanců. Hned jak budeme znát další výsledky, budeme o nich informovat," dodala předsedkyně představenstva krajského zdravotnického holdingu Ivana Urešová.