Obě skvělé herečky diváka vtáhnou 25. ledna diváka ve společenském centru do příběhu dvou žen, kdy se během stopování náhodou potká Claude (Carmen Mayerová), která utíká z domova důchodců, a Margot (Tereza Kostková), jež odešla z oslavy osmnáctých narozenin své dcery, aniž by si toho všiml aspoň manžel. Obě ženy se rozhodnou změnit svůj život a na cestě za svobodou spolu stráví několik dní, které se stanou zásadními pro jejich další bytí.

Autory hry Na útěku jsou zkušení herci, scenáristé a baviči Pierre Palmade a Christophe Duthuron. Vzájemnou spolupráci si vyzkoušeli už při psaní hry Pierre a syn pro ikonu francouzského humoru Pierra Richarda. Na prkna, co znamenají svět, byla inscenace uvedena 12. září 2007 a stalo se tak v reprezentativním sále Théâtre Femina francouzského města Bordeaux. Později se přesunula na Montmartre, do pařížského divadla Théâtre des variétés.

Součástí náročného závodu na stovky kilometrů krajinou Orlických hor byl i povinný bivak.
Severská atmosféra v srdci Orlických hor. Už brzy odstartuje Šediváčkův Long

Pro Komorní divadlo Kalich režíroval hru Jakub Nvota, manžel Terezy Kostkové a úspěchu svědčí fakt, že jednotlivá představení jsou tam dlouho dopředu vyprodaná.

Druhou letošní divadelní lahůdkou v Dobrušce bude 19. února romantická komedie Na Zlatém jezeře, v níž se představí mimo jiné Simona Stašová a Ladislav Frej. 

Mohlo by vás také zajímat: v sobotu 20. ledna se koná v Olešnici v Orlických horách Mistrovství ČR v historickém lyžování.

Zdroj: Jana Kotalová