"Sezóna čtyřkolek a motorkářů pronikla i do našich lesů a chráněných území. Na neukázněné motoristy se proto důsledně zaměřujeme," uvedla policejní preventistka Alena Kacálková.

Řidiče terénních motocyklů a čtyřkolek policisté zaregistrovali zejména v lesních porostech Orlických hor a podhůří. Kromě chráněné krajinné oblasti Orlické hory je další oblíbenou lokalitou také chráněné území v údolí zvaném Benátky.

Koupání nahoře bez? Na východě Čech se zatím k podobnému kroku nechystají. Ilustrační snímek.
V bazénu nahoře bez jako v Německu? Na Královéhradecku se zatím změna nechystá

"V minulých sezonách jsme toto protiprávní jednání zadokumentovali například na hřebeni Orlických hor, v lokalitě Šerlich, kde se neoprávněně projížděl řidič na čtyřkolce. Po zaevidování přestupku policisté věc postoupili příslušnému správnímu orgánu. Přestupkové jednání zadokumentovala i hlídka policejních psovodů se služebními psy právě v lokalitě přírodní památky 'Uhřínov - Benátky', kde se v lesním porostu pohyboval motorkář," popsala Kacálková.

Pro připomenutí: v lesích je zakázáno jezdit a stát s motorovými vozidly. Za přestupek lze uložit pokutu do 5000 korun.

Policisté apelují na řidiče, aby sobecky neničili přírodní bohatství. "Chraňme naši přírodu, dodržujme dané předpisy a nebuďme lhostejní," vyzvala Kacálková.

Policisté dané lokality kontrolují v rámci výkonu služby, ale i na základě oznámení občanů, kteří policisty na jízdy v zakázaných územích sami upozorňují.

Poděkujte hasičůmZdroj: Grafik redakce