DDM Déčko, Rychnov Tajný výlet – 29. října
8 h – 15.45 h, dobrodružství v přírodě se zvířaty,
120 Kč

DDM DobruškaDrumbeny – 30. října
15 h – 16 h, bubnování na papírové bubny pod vedením zkušeného bubeníka Ladislava Macka,
40 Kč

DDM Sluníčko, Týniště Strašidelný dům – 30. října
18.30 h – 19.30 h, večer duchů, upírů a strašidel pro mládež,
350 Kč

DDM KostelecTeplické skály – 29. a 30. října;
nástup v úterý 7.30 h v DDM,
konec ve středu v 15 h v DDM,
celodenní výlet
350 Kč

„Nebudu prozrazovat podrobnosti, jinak by to nebyl tajný výlet, ale půjde se někam do přírody a děti se určitě setkají se zvířaty," usmívá se Josef Solár, ředitel DDM Déčko v Rychnově  nad Kněžnou.

Během tvořivého dne se zas budou měnit různé výtvarné aktivity, děti budou moci pracovat s papírem, keramikou a specialitou je, že budou i vařit. Jeden z lektorů je z Německa a s ním budou připravovat vynikající německou cukrovinku.

Na středu mají připravený celodenní program i v DDM v Dobrušce. Nachystána je výtvarná dílna, kde budou děti vyrábět podzimní dekorace, společným úsilím se zrodí také zdobená perníková sova.

Pak na děti čeká bubnování na drumbeny pod vedením profesionálního bubeníka Ladislava Macka.

„Tahle aktivita je stále oblíbenější, je to vynikající prostředek na vybití přebytečné energie, využívá se i jako prevence rizikového chování mladých lidí a prostředek muzikoterapie," vysvětluje Jaroslava Šafářová, ředitelka DDM Dobruška.

Na celý den vystaráno o své ratolesti budou mít i rodiče, kteří je přivedou ve středu v sedm hodin ráno na náměstí v Třebechovicích pod Orebem. Bude tady čekat přistavený autobus, který děti odveze do pražského divadla Spejbla a Hurvínka na představení „Hurvínkův popletený víkend".

Další možností je dopřát dětem výlet do Teplických skal. Pořádá ho DDM Kostelec nad Orlicí a podle slov ředitelky Petry Hladké se děti mohou těšit kromě jiného také na postřehový závod nebo keramickou dílničku.

Stačí, aby si s sebou přinesly dva batohy. V jednom jídlo, pláštěnku a kapesné na celodenní výlet, v druhém pak spacák, pyžamo a náhradní oblečení na přespání přímo v prostorách DDM. Samozřejmě můžou přespat i ve svých domovech.

V úterý pořádá DDM Sluníčko v Týništi nad Orlicí výlet do rychnovského bazénu, ve středu bude připraveno několik souběžných aktivit. Kupříkladu strašidelné tvoření, sportování v tělocvičně, malování, turnaje v deskovkách, počítačové hrátky, hry v kruhu či na zahradě. Ve středu večer o půl osmé se celé Sluníčko promění v sídlo duchů, upírů a dalších strašidel, protože se bude konat tradiční Strašidelný dům, určený především starším dětem a mládeži, která se ráda bojí.