Na tábor se těší téměř každé dítě, protože je spojen s prázdninami, sluníčkem a koupáním. Navíc tam může zažít spoustu dobrodružství, zábavy a také si najít nové kamarády. Zároveň mu to pomůže se osamostatnit od rodičů a také se naučit postarat se sám o sebe. Proto jsou tábory stále oblíbené.

„Zájem o tábory je obrovský. Nabídky na ně byly vyvěšeny v únoru a do konce měsíce byly naplněné. Zájem je o všechny typy táborů, ty naše jsou postaveny na kostýmech,“ prozrazuje Josef Solár, ředitel DDM Déčko v Rychnově nad Kněžnou.

V Déčku preferují především základny penzionového typu. Stanové tábory jsou z praktických důvodů spíše výjimkou. Pracovníky na táborech jsou zaměstnanci Déčka, kteří mají příslušná osvědčení a kvalifikační kurzy, takže rodiče se o své děti strachovat nemusí.

„Na naše tábory jezdí pouze skauti, máme plně obsazeno, protože všichni s námi jezdí rádi,“ říká Jiří Roszynec ze střediska skautů a skautek Rychnov nad Kněžnou. V rámci celotáborového programu je čeká pomoc v kuchyni, příprava dřeva na topení, nošení vody a spousta dalších činností nutných pro život v lese. Důležité je, že všichni musí pracovat, přesto se děti na tábor vždy těší. Jako vedoucí s nimi jezdí lidé, kteří s nimi tráví čas ve skautu a se kterými se děti znají. Proto i jim můžou rodiče svěřit své ratolesti bez obav.

Pokud jste tedy ještě své dítko nepřihlásili, nejspíš místo na pobytovém táboře neseženete. Řešením může být jednodenní pobyt.