Rychnovská Policie ČR hovořila se všemi potřebnými svědky, vpřítomnosti soudce a psychologa měla vyslechnout i dceru Davida Budaje zNáchodska, kterou měl údajně vedoucí tábora sexuálně obtěžovat. Rodiče však dívku odmítají kvýslechu pustit.

„Tatínek odmítá spolicií komunikovat. Před prvním termínem výslechu nám sdělil, že ji nedovede, protože má strach, abychom jí neublížili. Před dalším výslechem uvedl, že bude dlouhodobě nemocná a že si nepřeje, aby věc vyšetřovala rychnovská policie a podává žádost na ministerstvo vnitra,“ popsala případ vyšetřovatelka Iveta Kristejnová. Policie rodině dívky již jednou udělila pořádkovou pokutu, pokud se nedostaví ani kdalšímu termínu, udělí ji opakovaně (a snaží se Budajovi předvolat) .

Dokud se kvýslechu nedostaví, kriminalisté nemohou ve vyšetřování pokračovat ani řešit trestní oznámení, která na rodinu Budajovu naopak podal vedoucí tábora. Ten jakákoliv nařčení ze sexuální obtěžování odmítl a uvedl, že jemu jeho rodině pan Budaj vyhrožoval fyzickou likvidací, proto chce zůstat vanonymitě.

David Budaj potvrdil, že krychnovské policii nemá důvěru. Podle něho hledala nejprve svědky ve prospěch vedoucího tábora, argumentuje, že výslech jeho dcery se měl konat hned vpondělí po incidentu a ne po třech nedělích. Dodává: „Padni komu padni, oko za oko, zub za zub. Až je chytnu, budete mít co psát.“

Policisté uvádějí, že dívku nemohli vyslechnout okamžitě. Soudce byl sice kdispozici, ale zajištění dětského psychologa a zkušeného kriminalisty, který se specializuje na vyšetřování dětí, nebylo možné ze dne na den. Jak vyšetřovatelé dodávají, nehrozilo vtomto případě ani nebezpečí zprodlení.

Několik dní po incidentu na táboře se David Budaj ohlásil na Okresní ředitelství Policie ČR vRychnově na návštěvu, na které ho měl doprovázet John Bok, předseda Spolku Šalamoun, který jako nevýdělečná organizace podporuje nezávislou justici vČR.. Na ohlášenou schůzku však nikdo nepřijel, John Bok vemailové odpovědi Deníku uvedl: „Pana Budaje ani jeho rodinu neznám, snikým znich jsem nejednal, nikdo jiný mne o věci neinformoval. Nevím tudíž, o co se jedná. Pokud spolku Šalamoun byl ve věci zaslán dopis nebo mail, což si nepamatuji, nereagoval jsem na něj. Zabýváme se pouze trestními věcmi, které jsou vedené proti osobám, u nichž jsme dospěli, na základě pečlivého prostudování spisů, vlastního šetření a účasti na veřejných jednáních soudů, kzávěru, že se jim nedostává zákonné spravedlnosti.“

 

Předchozí článek o incidentu na táboře si může přečíst, když KLIKNETE ZDE.