Podávat se budou vánoční skladby a nejznámější koledy v netradičním pojetí. Jedenáct, z celkem třinácti skladeb (např. Půjdem spolu do Betléma, Dej Bůh štěstí, Nesem vám noviny, Jak jsi krásné neviňátko) aranžoval Milan Svoboda, jazzový skladatel, aranžér, kapelník Kontrabandu Milana Svobody a spousty jiných souborů.

Úvodní skladba „Příbramské koledy" je dílem jazzového skladatele, aranžéra, pianisty a mosteckého rodáka Kamila Hály, který působil i jako dirigent jazzového orchestru Československého rozhlasu, a závěrečnou bonusovou směs aranžoval Václav Hybš.

Zatímco Mladý týnišťský big band pracoval na CD začátkem září v nahrávacím studiu Václava Vlachého v Hradci Králové, Rychnovský dětský sbor natáčel v prostorách ZUŠ v Týništi nad Orlicí poslední zářijový víkend. 

Nutno poznamenat, že na nahrávce spoluúčinkují všechna oddělení sboru – Koťata, Sluníčko, Rolnička, Ptáčata A, Ptáčata B, Carmina alta i Carmina.

Aby se dostalo na všechny, kdo si nechtějí tak výjimečnou událost nechat ujít, jsou v Rychnově na programu dva koncerty se začátky v 15 a 17.30 hodin. Vánoční nabídka zpěváků a hudebníků tím však zdaleka nekončí.

Následující neděli 16. prosince budou obdarováni příznivci obou těles v Kulturním domě v Týništi nad Orlicí, kde nebude chybět ani zpěvák Martin Růža. Koncert začíná v 15 hodin. O den později si na své přijdou návštěvníci v Městském klubu Sokolovna ve Vamberku, kde je začátek vystoupení naplánován na 19. hodinu.

Příznivci big bandu však musejí počítat s tím, že již se nebude konat tradiční novoroční koncert.  Dana Ehlová

Co je zač?

Rychnovský dětský sbor byl založen v září 1992. Od té doby uskutečnil více než 650 koncertů, účastní se soutěží (2x zlaté pásmo v celostátní soutěži – 1995,1996, 2. místo na mezinárodní soutěži v Lecco – Itálie – 1997, dvě zlaté medaile na mezinárodní soutěži ve Finském TAMPERE -1999 a stříbro ve španělské Tolose 2000).

Sbor se v roce 2011 zúčastnil mezinárodní soutěže v Makedonském Ohridu, kde získal 1. místo v kategorii dětských sborů  a účast na Grand Prix, kde se předvedlo 7 nejlepších sborů celé soutěže. K tomu si přiváží Zvláštní cenu poroty za nejlepší provedení makedonské skladby.

Mladý týnišťský big band a Rychnovský dětský sbor pokřtí nové CD