V Dobrušce tento velký den pravidelně začíná v kostele sv. Václava. Letos ho zaplnilo 44 královských skupinek, jimž požehnal jim farář Emil Hoffmann a důležité pokyny sdělila Jana Poláčková, ředitelka Farní charity Dobruška. Vynechat nebylo možné ani obvyklé společné focení na schodišti před svatostánkem.

Mnozí se za krále přestrojili již mnohokrát, také maminky, které připravují jejich kostýmy, mají velké zkušenosti, a tak je nemůže „rozhodit“ ani nepříznivé počasí: „Aby nepromokli, tak jsem jim pod masku přišila rozstříhanou nepromokavou podložku z dětské postýlky,“ prozradila jedna z nich během chvil, kdy spouště připravených fotoaparátů cvakaly o sto šest. A pak se už hloučky v kostýmech a s korunami na hlavách, některé i se zvonečky na krku a všechny dohromady s obrovským elánem mohly vypravit za svým posláním.

Tříkrálovým koledníkům v chrámu svatého Ducha v pátek ráno požehnal biskup Jan Vokál.
Hospice, péči o seniory, nemocné i rodiny v nouzi podpoří Tříkrálová sbírka

Pózování před kostelem si nenechal ujít místostarosta Dobrušky Jan Špaček: „Tříkrálová sbírka má v Dobrušce velkou tradici. Vždycky mám obrovskou radost, když vidím tu hromadu dětí chystajících se na společnou fotku, hlavně to jejich nadšení. Velký dík patří všem dobrovolníkům a především Ing. Janě Poláčkové, která vždy vše perfektně zorganizuje. Pevně věřím, že letos se podaří vybrat více peněz než v loňském roce.“

Věřme, že jeho přání bude naplněno. 

Připomeňte si Tříkrálovou sbírku v Dobrušce 2023:

Zdroj: Deník/Jana Kotalová