Superb Combi bude v roce 2009

Zástupci Škody jsou na slova skoupí. Nové luxusní auto ze Škodovky by se mělo začít vyrábět v příštím roce a v roce 2009 se objeví verze Superb Combi, jak nedávno potvrdil serveru iDnes.cz předseda představenstva Reinhard Jung.

„Cena nového modelu bude zveřejněna až při světové premiéře na autosalonu v Ženevě, dosud nebyla stanovena. Po premiéře bude následovat ještě novinářská a obchodní prezentace. Předpokládáme, že na nejdůležitějších trzích, tedy i na našem, se nový superb objeví od léta příštího roku,“ uvedl pro Deník tiskový mluvčí Škody Auto Evžen Krauskopf.

Druhá generace luxusního vozu Škody Superb naváže na svého předchůdce mimo jiné také velkorysou nabídkou prostoru a řadou zajímavých, nových řešení.

Nové technologie včetně patentů


Nový superb má být opět velmi luxusně vybavené auto s moderními technologiemi. Bude mít speciální otevírání zadních dveří, které si firma dala patentovat. Také bude mít natáčecí světla do zatáček a systém samočinného parkování.
Vůz se bude vyrábět v nejmodernějším závodě Škody Auto v Kvasinách. Tam je již nová svařovna a první vozy nulté série se tam už montují.