Šumbor chce 60 milionů

Šumbor Kostelec nad Orlicí vyzval v dubnu město k náhradě škody v hodnotě téměř šedesáti milionů korun za znemožnění provozování recyklačního střediska stavební suti. Město tehdy obdrželo výzvu k náhradě škody před podáním žalobního návrhu. S problémem byla seznámena rada, která souhlasila s tím, aby o mimosoudním řešení jednala komise bývalých radních: Ivana Červinková, Jan Havránek, Jiří Svátek, Luboš Mottl a Jiří Bartoš. Ten však členství v komisi tehdy odmítl s tím, že diametrálně nesouhlasí s postupem radnice v této věci.

Starostka nechtěla být konkrétní

Kostelecká starostka Ivana Červinková nechce o konkrétní dohodě mluvit. „Informaci o vývoji jednání musí jako první dostat zastupitelé. Proto bude návrh předložen na veřejném zasedání a záleží jen na nich, jak se rozhodnou. Myslím si, že navrženou náhradu škody se nám podařilo snížit o maximálně možnou částku,“ reagovala na dotaz starostka, ale sumu neprozradila a ani si netroufla odhadnout výsledek hlasování.

Čeká se na rozhodnutí zastupitelů

Ani Luděk Šitina nebyl konkrétnější. „Pokud budou platit podmínky naší poslední dohody, jsme schopni se s městem dohodnout mimosoudně. Akceptujeme i navrženou částku, kterou považujeme v této situaci za přijatelnou. Teď čekáme na rozhodnutí zastupitelů,“ uvedl spolumajitel společnosti.
Proti mimosoudní dohodě jsou však autoři petice proti provozování recyklačního střediska. Ti jsou přesvědčeni, že by město mělo jít do soudního sporu, protože výpověď nájemní smlouvy firmě Šumbor byla podána pro hrubé porušení smlouvy ze strany firmy – neplatila nájemné za pozemek.

OTÁZKA:
Mají zastupitelé schválit náhradu škody pro Šumbor?