Kdo se těšil na mnohokrát zpracovaný pohádkový příběh, dočkal se velkého překvapení. Ze Sněhurky i zlé Královny jsou matky dospívajících dcer a inscenace rozvíjí právě osudy nové generace.

Autor se s příběhem Sněhurky vyrovnal po svém, tedy opravdu netradičně. Sněhurka Matka a Královna Matka vypustí do světa své dospívající dcerušky a jejich osudy se znovu dramaticky střetnou! Tentokrát není Sněhurka junior žádnou křehkou bytůstkou, ale pořádně rozjívenou puberťačkou, která odmlouvá Sněhurce matce a společně s mladou Popelkou a Šípkovou Růženkou vzdychá po Harrym Potterovi.

Představením si úplně podmanili všechny diváky, když je zasypali notnou dávkou slavných skečů britské parodistické a satirické skupiny Monty Python, převedených do jevištní podoby.
Herečtí elévové zasypali Dobrušku originálním humorem ve stylu Monty Python

Také trpaslíci nejsou trpaslíky, jak je známe - nejsou vůbec malí a není jich sedm. Jedná se o příslušníky podivné komunity á la hippies, která spokojeně žije na mořském pobřeží, živí se makrobiotickou stravou a celé dny tančí na hity z 80. let DJ Pelikána, které znějí v průběhu inscenace.

Vedle vtipného textu a komických tanečních čísel nabídla tato Sněhurka i náměty k zamyšlení. Třeba postavu Zrcadla, tentokrát v podobě počítače. Jedná se vlastně o jakéhosi „velkého bratra“, který o všech shromažďuje informace a neváhá je zneužít i proti své „chlebodárkyni“, zlé Královně Matce.

Ze smíchu a reakcí diváků bylo jasné, že se dobře bavili, a závěrečný dlouhý potlesk to jen potvrdil.

Ve středu 24. dubna uzavřou přehlídku dobrušští ochotníci s představením Pojďme to trojky.

Mohlo by vás také zajímat: Poslední finálový zápas přinesl Dobrušce velkou florbalovou radost

Zdroj: Dana Ehlová