Tu lavinu tvořili herečtí elévové místní zušky. Představením Monty Python kabaret si úplně podmanili všechny diváky, když je zasypali notnou dávkou slavných skečů britské parodistické a satirické skupiny Monty Python, převedených do jevištní podoby. To, jakým způsobem se jim vše podařilo, doslova bralo dech. Slovními hříčkami, originálním humorem a poněkud nestandardní "crazy" zábavou si od první minuty získali všechny okolo.

Režisérem představení zařazeného do letošní přehlídky ochotnických souborů Šubertova Dobrušky je učitel ZUŠ Dobruška Jan Holek, který už několik let dokazuje, že zázraky se dějí, když v dnešní kyber době své žáky naprosto nadchne pro „obyčejné“ divadlo.

Bláznivý humor Monty Pythonů na dobrušském jevišti skvěle zinscenovali Alžběta Balcarová, Adéla Cejnarová, Ada Celik, Agáta Dyntarová, Amálie Kvapilová, Oliver Schejbal, Karolína Skočdopolová, Eliška Štefanidesová, Dalibor Štěpán, Anna Pumrová a Jiří Vogl.

Je to kus, který celou partu evidentně zasáhl až do morku kostí, což umocnilo individuální herecké i pěvecké výkony, které byly po zásluze okamžitě odměňovány potleskem. Závěrečná děkovačka a ovace publika pak nebraly konce.

Klobouk dolů a jen tak dál!

Šubertova Dobruška pokračuje 17. dubna. Na programu je hra Sněhurka – nová generace v podání souboru Temno z Týniště nad Orlicí.

Mohlo by vás také zajímat: V Křovicích to vonělo bramborákovými hody

Nahlédněte do kuchyně v Křovicích, připravovaly se tu pochoutky pro tradiční bramborákové hody. | Video: Irena Voříšková