Studenti rychnovského Gymnázia F. M. Pelcla (na snímku před odjezdem) opět po roce vyrazili do německého Schierke v Sasku – Anhaltsku, kde se od 4. do 18. července koná Mezinárodní kemp mládeže.

Zúčastní se zde vzdělávacího programu Mládež v akci, který vznikl v rámci Evropské unie. S přípravami na kemp studentům pomáhal profesor školy Pavel Liebich společně s překladatelkou Marií Dusílkovou.

Do mezinárodního kempu přijíždějí studenti z různých zemí a škol, aby zastupovali nejen zájmy své a daného státu, ale také aby se naučili vzájemné konverzaci v cizím jazyce, učili se řešit problémy z různých oblastí a získali si nové kamarády. Konverzace se vede v němčině a angličtině. Letos je mezinárodní setkání zaměřeno na téma chudoby. V rámci tohoto tématu natočili studenti rychnovského gymnázia krátký film, který ostatní účastníky seznámí s Rychnovem a jeho hlavními památkami. „V tomto duchu byly vytvořeny i ekologické výrobky, které budou použity jako ukázka toho, jak lze ekologicky zpracovávat materiál kolem nás,“ uvedla studentka Petra Wenzelová.

Studenti si společně s profesory v Německu procvičí jazyk, získají nové kamarády a naučí se nové pracovní techniky v dílnách, kterých se během pobytu v Schierke zúčastní. (zr)