Očekávané výsledky generální zkoušky státních maturit, které měly střední školy na Rychnovsku obdržet během středy, zatím jejich ředitelé ve svých rukou nemají.

Výsledky napjatě očekává nejen vedení škol, ale především samotní studenti, kteří si státní maturitu nanečisto v říjnu vyzkoušeli. „Zatím výsledky maturit nemáme, nezbývá než čekat,“ potvrdil ředitel VOŠ a SPŠ v Rychnově nad Kněžnou Hynek Martinek. „Jsme všichni moc zvědaví, ale stále nám nikdo nic neřekl. Myslím, že testy dopadnou dobře,“ shodují se studenti jednoho z posledních ročníků rychnovské průmyslovky.

„Dnes jsme obdrželi informaci, že termín výsledků státních maturit se posouvá až o dva dny. Do pátku 5. listopadu tedy musíme vyčkat. Samozřejmě jsme zvědavi a věřím, že budeme i překvapeni,“ uvedl ředitel Střední školy a Podorlického vzdělávacího centra v Dobrušce Vladimír Voborník. Zde se studenti pokusili zkoušky bojkotovat a tím demonstrovat svůj názor k dané záležitosti.

Dle některých žáků, jež nové státní maturity příští rok čekají, je to velmi neférové jednání. Veškeré informace získávají až nyní ve čtvrtém ročníku.
„Slohové práce měli původně kontrolovat dva profesoři. Z finančních důvodů to bude nakonec jenom jeden. Ten se samozřejmě bude snažit, aby jeho škola dopadla co nejlépe,“ prozradila studentka jedné ze středních škol v Rychnově nad Kněžnou, která si nepřála být jmenována.