Staré náměstí se totiž rozloučilo se stromečkem, který zůstal coby výzdoba veřejných prostranství „posledním Mohykánem".

„S vedením města jsme se dohodli na tom, že strom na Starém náměstí ponecháme o něco déle," uvedl Stanislav Mára z Technických služeb města Rychnov nad Kněžnou s tím, že na pěší zóně se vánoční strom poroučel k zemi už dříve.

Odtáhli ho pryč

Kolem včerejší osmé hodiny ranní jej pak následoval i větší kolega na náměstí. Poté byl upevněn za manipulační techniku a v kuse odtažen z náměstí. Žádné veřejné porcování se tak nekonalo.

„Tento postup se nám zdál jako nejvýhodnější, protože jsme se vyhnuli nepořádku v podobě pilin," vysvětlil Stanislav Mára. V areálu technických služeb byl následně strom odvětven a nařezán na palivové dříví. Tepelného využití se však dočkají i větve samotné, protože budou seštěpkovány.

Vánoční strom léta rostl v lokalitě Sibiř. Účinkování na Starém náměstí bylo ale mnohem kratší. Ještě rychlejší pak byl jeho odchod ze scény, protože pracovníci technických služeb jej odstrojili už v minulých dnech.