Změny začaly platit již od sobotního dopoledne, ale až včerejšek byl opravdový křest ohněm. Situaci nikdo nepodcenil, ale přítomná hlídka městské policie byla permanentně zaměstnávána řidiči, kteří si jezdí v zaběhnutých kolejích. Problém se zcela logicky týká hlavně místních, kteří nevěnují dopravnímu značení takovou pozornost.

„Problémy řešíme skoro pořád, protože spousta řidičů jezdí postaru. Chceme ale dát lidem čas, aby si na změnu zvykli,” uvedl Miloš Friml, velitel rychnovské městské policie. Podle jeho slov není výjimkou, že řidič mířící na náměstí spatří zákazovou značku, ale řekne si, že ten kousek už v protisměru projede.

Z těchto důvodů chce městská policie věnovat této problematice zvýšenou pozornost ještě několik dnů. Výtky zmatených řidičů prý často směřují k přítomným strážníkům, ale na městském úřadě zatím žádnou oficiální stížnost nezaznamenali.

„Nikdo si zatím nestěžoval, ale je ještě příliš brzy na nějaké závěry,” konstatoval Jiří Brandejs, vedoucí oddělení silniční úřad v Rychnově nad Kněžnou. Na náměstí ale kritické hlasy zaznívají. „S dopravou je to tu čím dál horší a každou chvíli je to jinak,” konstatoval Milan K. z Orlického Záhoří.