Diskuze: Je zákon umožňující strážníkům měřit
rychlost užitečný?

Měřit, či neměřit?

Právě povinnost měřit na úsecích označených policisty České republiky považují strážníci za protiúčelné. „Část komunikace k měření musí označit Policie České republiky. Když už ale na místě hlídka bude, aby schválila úsek, tak tam nejspíš rovnou zůstane měřit,“ poznamenal velitel rychnovské Městské policie Miloš Friml.

Občané prý strážníky oslovují, aby se zeptali, jak to s novým zákonem je. O kontrolu rychlosti projíždějících vozidel žádají například rodiče dětí, které navštěvují základní školu v Kvasinách. Zde je úsek dvou set metrů, kde děti musí chodit po kraji silnice, protože zde není chodník. Povolená rychlost je 20 km/hod, jezdí se tu však pravidelně osmdesátkou.

„Značení však neexistuje, situace není vyjasněná,“ vyjádřil se k problematice strážník Martin Štěpánek z Týniště nad Orlicí. „Doufáme, že k měření nás starostové obcí nebudou nutit, zdá se totiž, že za těchto okolností nás řidiči nemusejí respektovat. Zatím to vypadá, že kromě Prahy nikdo neměří,“ doplnil Štěpánek. „Praha investovala do nových radarů desítky milionů korun,“ doplnil Miloš Friml.