Měsíce čekaly obce na vyřešení otázky ohledně měření rychlosti. Včera se dočkaly, ale na Rychnovsku toho zatím žádná MP nevyužila.

„Již v předstihu jsme s některými zástupci městských policií mluvili a konzultovali úseky, kde by bylo dobré rychlost měřit v rámci jejich území. Šlo o Kostelec nad orlicí a Dobrušku,“ reagoval včera na dotaz ohledně seznamu míst vedoucí Dopravního inspektorátu rychnovské Policie ČR Rudolf Petřík.

Strážníci mají výběr z velkého množství míst. „Určitě to neznamená, že na těchto místech nebudeme měřit, protože jsme vybírali frekventované úseky s největší nehodovostí,“ upřesnil Rudolf Petřík, který pomoc vítá. „Bude nás prostě zase víc, kdo v této době bude dohlížet na dodržování silničních předpisů,“ dodal.

„Všechno potřebné již máme kromě značek, která nám přivezou do čtrnácti dnů. Pak opět začneme měřit,“ uvedl včera velitel dobrušské MP Luboš Adamec. Také kostelecká starostka Ivana Červinková měření MP potvrdila. „Neznamená to však, že již první den budou v terénu a jen ve městě. Chceme totiž pomoci i okolním obcícm, které nás o tuto službu požádaly,“ míní.