Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stovky tun odpadů vytřídí ročně několik obcí na Rychnovsku, jsou zapojeny do sys

Rychnovsko - Společnost EKO-KOM a.s. již několik let realizuje tzv. projekt nádob. Díky němu si mohou obce požádat o bezplatné výpůjčky kontejnerů na tříděný odpad. Do systému se zapojily i obce na Rychnovsku, včetně města Rychnov nad Kněžnou. Tam sběrnou síť posílili o nádoby na sklo.

11.3.2015
SDÍLEJ:

Třídění odpadu v Hradci Králové - speciální kontejnery na textil, elektroodpad a sklo.Foto: Deník/ Jan Pruška

Na Rychnovsku se do projektu v poslední době zapojilo šest obcí, které dohromady získaly devatenáct nádob. Největší podíl na tomto počtu má Rychnov nad Kněžnou, který si zapůjčil sedm nádob na barevné sklo.

Právě této komodity ve městě vytřídí na 121 tun ročně. Nejvíce se ale v Rychnově třídí plasty (135 tun) a pomyslnou třetí příčku drží papír (114 tun). „Ročně vytřídíme také přibližně 12 tun nápojových kartonů. Ty se samostatně třídí v rodinné zástavbě formou pytlového sběru a na sídlištích do žlutých kontejnerů spolu s plasty," přibližuje systém třídění ve městě Gabriela Marková z odboru životního prostředí. V Rychnově mají šedesát pět sběrných hnízd a v nich na šedesát kontejnerů na papír, osmdesát na plast a téměř šedesát nádob na barevné a bílé sklo.

Další obce na Rychnovsku posilují své sběrné sítě především o papír. Například Skuhrov nad Bělou pořídil hned tři modré kontejnery. Dva má obec Záměl, kde je navíc doplnili o dvě žluté nádoby na plast. V Borovnici kromě kontejneru na plast posílili i o nádobu na oddělený sběr bílého a barevného skla, v Liberku o nádobu na barevné sklo. V Trnově mají obyvatelé k dispozici o jeden kontejner na papír více než doposud.

Společnost EKO-KOM pomáhá tímto projektem obcím v zahušťování sběrné sítě a zvyšování komfortu třídění pro jejich obyvatele. Realizuje však i další projekty, například semináře pro obce nebo soutěž ve sběru tříděného odpadu „Čistá obec". V ní mohou vítězné obce získat zajímavé finanční odměny.

„Hlavním cílem projektu „Čistá obec, čisté město, čistý kraj" je vytvořit funkční a efektivní systém odděleného sběru využitelných složek komunálních a obalových odpadů. Součástí je i informační kampaň, jejímž cílem je zvýšit povědomí obyvatel o problematice třídění a recyklace odpadů," připomíná Ing. Jiří Záliš, regionální manažer společnosti EKO-KOM, a.s.

Více informací o projektech EKO-KOM naleznete na www.cistykraj.cz a www.jaktridit.cz.

Autor: Redakce

11.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Strahovský stadion. Ilustrační foto.

Zase koncovka... Zase remíza

Ilustrační foto.

Obraz Klanění tří králů patří Smiřicím, rozhodl soud

Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe

Opočno - Opočenský divadelní podzim pokračuje 20. října. Na pódiu Kodymova národního domu se v 19 hodin představí obnovený divadelní spolek Tyl z Rychnova nad Kněžnou s notoricky známým Brdečkovým příběhem Limonádový Joe – kusem z prostředí Divokého západu, kde se v místním baru scházejí kovbojové, honáci dobytka i různí dobrodruzi a podnikavci.

Chystá se turnaj neregistrovaných hráčů v Dobrušce

Dobruška - Kuželkářský klub Dobruška pořádá turnaj čtyřčlenných družstev mužů a žen pro neregistrované hráče v disciplíně 4 x 60 hodů sdružených.

Pryč s billboardy? Před volbami zákaz (ne)vadí

Hradec Králové - Na jedné straně se z billboardu usmívá Petr Robejšek s Danielou Luskovou (Realisté), kterým z druhé strany „kryje“ záda Tomio Okamura (SPD). Jen o kus dál na stejné cestě, na silnici první třídy z Hradce Králové do Pardubic, láká řidiče k volbám předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. V jiných časech by se nad tím člověk nepozastavil.

Lidé se loučili s náčelníkem krkonošské Horské služby Adolfem Klepšem

Královéhradecko, Vrchlabí - Stovky lidí, včetně ministryně Šlechtové, se přišly naposledy rozloučit s náčelníkem Horské služby Krkonoše Adolfem Klepšem. Zemřel 10. října.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení