Z oslavy má sama Marie Jeřábková velkou radost. „Těší se z toho, že se do akce zapojí celý ústav. Je to velmi společenská dáma, pravidelně chodí na všechny naše kulturní akce. Kvůli oslavě si zašla i k holiči na trvalou,“ přiznala s radostí sociální pracovnice v domově Lucie Grulichová. Důchodkyni pravidelně navštěvuje její rodina, která se jí ochotně věnuje. Jejím dvěma dětem, synovi a dceři, je již přes 70 let, stoletá dáma se tak může radovat z velkého počtu vnoučat a pravnoučat.

Vloni dokola Staroměstského náměstí

Marie Jeřábková je i přes svůj požehnaný věk stále velmi vitální. „Loňské Vánoce, kdy jí bylo 99 let, strávila u syna v Praze. Vzali ji na Staroměstské náměstí, které si sama celé obešla,“ poznamenala sociální pracovnice Lucie Grulichová. Důchodkyně, která nastoupila do domova důchodců v Borohrádku v roce 2003, je stále soběstačná a může se pochlubit i výbornou pamětí.

Zástupy gratulantů

Oslava životního jubilea začne dnes ve tři hodiny odpoledne. Spolu s rodinou a členy domova důchodců jí přijde pogratulovat starosta Borohrádku Milan Maček a náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Miroslav Uchytil. Kytici jí dále předají zástupci Městského úřadu v Holicích i Zaměstnanecké pojišťovny Škoda, mezi gratulanty nebude chybět ani představitel České správy sociálního zabezpečení.

Slavit se bude několikrát

Dnešní oslava se spojila s mikulášskou zábavou, i když datum narozenin připadá na pondělí. Obyvatelé domova důchodců si tak společně užijí hudby i tance až do pozdních odpoledních hodin.
„Oslavenkyně se na dnešní program opravdu moc těší. Uvaříme pro ni na přání i jídlo, řízek s bramborovým salátem. Za posledních deset let jsem zažil oslavu stých narozenin pouze jednou,“ sdělil ředitel domova důchodců v Borohrádku Jindřich Vašíček.
Ze stých narozenin se nebudou radovat pouze v domově důchodců, pozadu nezůstane ani rodina Marie Jeřábkové. Připravili si pro ni na sobotu velkou oslavu v rodných Holicích. „Soukromě budou slavit v místní restauraci, sejde se tam kolem pětadvaceti příbuzných,“ podotkla na závěr Lucie Grulichová.

(gaš)