Mzdy se zvýší o dvě procenta, což je méně, než je obvyklé. Většinou se totiž zvyšují o tři až tři a půl procenta. Kromě toho dostanou zaměstnanci jednorázovou platbu dva tisíce korun a další bonusy.

„Každému tarifnímu zaměstnanci zároveň náleží podíl na pozitivních hospodářských výsledcích společnosti v podobě variabilní části bonusu, a to v celkové výši 16 tisíc korun,“ poznamenal tiskový mluvčí automobilky Jozef Baláž.

Jednání prý byla velmi náročná. „Důraz jsme kladli zejména na zajištění zaměstnanosti a dlouhodobou konkurenceschopnost firmy,“ popisuje odborář Jaroslav Povšík, který je podle svých slov s výsledkem jednání spokojen.

„Tato dohoda zajišťuje zaměstnancům v letošním roce reálný růst mezd. Zároveň podporuje další významné investice do výroby nového modelu v závodě Kvasiny, které rovněž zajistí zaměstnanost a nabízejí udržitelný rozvoj do dalších let,“ prozradil s tím, že věří v dobrou budoucnost kvasinské automobilky.

„Kdysi byla pomalu na odpis, před lety se však výroba opět zvedla. Závod dostal novou šanci. Je úžasné, že se nyní povedlo získat nový produkt,“ dodává předseda odborů.

Podle některých zdrojů Rychnovského deníku není velké SUV přezdívané Snowman jediným novým  produktem, který se může začít v Kvasinách v příštích letech vyrábět. Vedení automobilky však zatím nechce tyto informace potvrdit, ani vyvrátit.

Stávka? Kvasiny „pojedou dál“