Stavební úřad v Dobrušce eviduje desítky nevyřízených žádostí a podání. Nestíhá je odbavovat. Činnost stavebního úřadu totiž vykonávají pouze dva referenti z pěti. Město Dobruška podle tajemnice městského úřadu Taťány Břízové věnuje personální situaci na stavebním úřadě zvýšenou pozornost.

„Město má prioritní zájem na řádném zajištění agendy stavebního úřadu. Proto se v situaci, kdy se s ohledem na personální nedostatečnost nedařilo zajistit výkon agendy řádně, i s ohledem na nelehkou situaci stavebníků, obrátilo na krajský úřad s žádostí o ingerenci ve věci. Město Dobruška se tímto krokem nezbavuje své odpovědnosti, naopak se snaží adekvátně reagovat na dlouhodobě neutěšitelnou situaci,“ vysvětlila Deníku tajemnice.

Kvalitní suroviny jsou základem úspěchu, shodují se zmrzlináři na Rychnovsku. Ilustrační foto.
Kde je na Rychnovsku nejlepší zmrzlina? U Solnice vám ji natočí přímo do auta

Královéhradecký kraj pověřil vyřízením části agendy Dobrušky okolní úřady. V srpnu došlo dokonce i na Magistrát města Hradec Králové. Bližší úřad, který by byl schopný žádosti vyřídit, kraj už nenalezl. Stavební úřady sousedící s Dobruškou jsou zcela vytížené.

„Krajský úřad řadou věcí pověřil stavební úřady sousedící se správním obvodem Městského úřadu Dobruška, které jsou tak již plně zatíženy, a to nejen v souvislosti s nečinností Městského úřadu Dobruška,“ píše se v usnesení, které bylo zveřejněno 14. srpna na úřední desce kraje.

Podobných usnesení, ve kterých kraj rozhoduje o opatření proti nečinnosti stavebního úřadu v Dobrušce, visí na úřední desce za srpen hned několik. Jde například o stavbu a úpravu rodinných domů, ale i výstavbu rekreačního objektu v Deštném.

Letohrádek v Opočně.
Budoucnost letohrádku v Opočně? Výstavní síň i kavárna. Opravy začaly od střechy

Blýská se však na lepší časy. Od 1. září bude stavební úřad posílen o dalšího pracovníka. Stále ale budou na úřadě zaplněna jen tři místa z pěti. „Důvodem personální nedostatečnosti a nejen u Města Dobruška je chystaná novela stavebního zákona, složitost dané problematiky a také skutečnost, kdy se nepodařilo obsadit časově omezeně uvolněná místa zaměstnankyň čerpajících mateřskou a rodičovskou dovolenou,“ zdůvodnila chybějící pracovní síly Taťána Břízová.

Městský úřad nyní vyhodnocuje pracovní podmínky a požadavky uchazečů o zaměstnání. „Město Dobruška věří, že jeho snaha bude znamenat zatraktivnění pracovních míst pro potenciální uchazeče, aby tak nejen stavební úřad byl řádně personálně zajištěn a klientům úřadu byla nabídnuta přívětivá a kvalitní služba, jako tomu bylo v době předcovidové,“ uzavřela tajemnice městského úřadu.