Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavba obchvatu Opočna je na dohled

Opočno - Úředníci vypátrali dědičku posledního nevykoupeného pozemku, který bránil stavbě.

2.6.2017
SDÍLEJ:

Stavba obchvatu Opočna je na dohled.Foto: D. Štěpán

Obchvat, který výrazně uleví nejen obyvatelům, bydlícím v centru města, ale i řidičům, kteří Opočnem projíždějí, dostává konkrétní obrysy. Podle starostky Šárky Škrabalové se podařilo konečně dohledat vlastníka posledního pozemku, který bude potřeba vykoupit. Úředníky, kteří usilovně pátrali, dovedly cesty až do Vídně, kde žila majitelka parcely. Ta ale zemřela, a její vnučka o dědictví pozemku nevěděla. „Následné dědické řízení se sice protáhlo, nyní už je vše na dobré cestě. Zbývá vykoupit jeden z pozemků, ale na tom se právě usilovně pracuje, doufám, že se blížíme ke zdárnému konci,“ okomentovala situaci Šárka Škrabalová.

Stavba obchvatu, která zásadním způsobem zamezí nadměrnému hluku a exhalacím je kvůli náročnosti rozdělena do dvou částí. Obě bude prostřednictvím dotací financovat Královéhradecký kraj. První etapou bude přeložka komunikace II/298, která odvede tranzitní dopravu z Kupkova náměstí a bude financována z projektu na rozvoj průmyslové zóny Solnice – Kvasiny. Ministerstvo průmyslu a obchodu na téměř dvoukilometrový úsek vynaloží bezmála 148 milionů korun. Bude sloužit i jako přístupová komunikace do rekreačních oblastí Orlických hor a zároveň bude hlavní komunikací spojující regionální centrum Dobruška s krajským městem Hradcem Králové. Součástí je také plánovaná výstavba železobetonové lávky přes Zlatý potok, která umožní mimoúrovňové křížení se stávající cyklostezkou. Druhá etapa o délce 1,5 kilometru by měla začít v roce 2019, a kraj plánuje žádat o spolufinancování z evropských prostředků prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Předpokládaný rozpočet je bezmála sto sedmdesát milionů korun. „Obchvat Opočna je v místě, kde silně narůstá dopravní zatížení.

Tato stavba ještě nabude na své důležitosti protažením dálnice D 11 od Hradce Králové do Jaroměře“ řekl náměstek hejtmana odpovědný za dopravu Martin Červíček.

„Na dokončení obchvatu se těším, momentálně doprava vede centrem města, v exponovaných hodinách tudy projet bývá dost problém,“ říká pan Pavel Novotný, který tudy jezdí každý den do práce a dodává, že „Opočno si centrum města bez aut rozhodně zaslouží."

Autor: Ilona Dvořáková

2.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Obrovskou historii má hornictví na Žacléřsku, uhlí se tam dolovalo 422 let.  Jeho dějiny popsal Jiří Mauer.
23

Z hornické bašty je skanzen

SNÍH NA ČERNÉ HOŘE. SkiResort již díky moderní technologii, navzdory teplému počasí, zasněžuje část sjezdovky Anděl.
9

Továrna na sníh už chrlí zásoby na Černé hoře

Anketa Deníku: Proč jdu letos volit?

Královéhradecký kraj - Zeptali jsme se: Jdete letos volit a proč?

Vítězný tým Ruce v bok byl suverénní, neztratil ani bod

Rychnov nad Kněžnou - Rychnovští Sokolové uspořádali nohejbalový turnaj trojic.

Řidiči si oddychnou. Do Úprkovy ulice se vrátí auta již příští úterý

Hradec Králové - O měsíc dříve, než bylo původně v plánu, se vrátí automobilová i autobusová doprava na opravenou Úprkovu ulici v Malšovicích.

AKTUALIZOVÁNO

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení