„Bývalý objekt hasičské zbrojnice byl takový slepenec asi ze tří částí. Kompletně vypadal nevzhledně a navíc byl v havarijním stavu. Požádali jsme o dotace a náhodou se urodilo. Teď jsme zahájili demolici, dokončena by měla být na konci května a od června by měla v místě začít stavba nového zázemí pro informační centrum a hasiče. Hotovo bude příští rok, koncem května by měla být stavba předána a koncem června už bude v provozu,“ sdělil starosta Potštejna Petr Dostál.

Informační centrum, které tu fungovalo, v současné době nově sídlí v přízemí budovy obecního úřadu v prostorách po bývalé poště. 

Proti původnímu návrhu na výstavbu nové zbrojnice s informačním centrem se v minulosti zvedla vlna nevole. V obecním referendu ji místní odmítli. Vznikla její nová verze.

Podle informací o veřejné zakázce je stavba aktuálně navržena jako přízemní s plochou střechou a garáží vystupující jako druhá hmota objektu. Fasády do ulice jsou obehnány kamennou obezdívkou z místního pískovce. Hmota garáže je obložena dřevěným obkladem. Výrazné je zapuštěné podloubí. Na hmotě garáže je umístěn nápis "hasiči POTŠTEJN"

Jde o největší současnou investici v obci.

Další se "dotahuje" ve škole. Díky ní bude bezbariérová a získat by měla i nové učebny.