Starosty některých menších obcí trápí žalostný stav silnic nižších tříd, které jimi procházejí. Ve čtvrtek měli možnost vznést svoje připomínky při setkání s radními Královéhradeckého kraje, které se konalo v rychnovském Společenském centru.

Zazněla i problematika cukrovaru v Českém Meziříčí. „Opravuje se křižovatka na Královu Lhotu, ale v centru obce stav silnice nikdo neřeší, blízko je třeba i mateřská škola. Byl bych rád, kdyby kraj na opravu něco přispěl,“ uvedl tamní starosta Milan Žďárek.

Krajský radní pro oblast dopravy Josef Ješina poukázal na problematiku podpory rekonstrukcí silnic nižších tříd. „To je právě třetí třída. Ale pokud bude možnost, něco s tím uděláme,“ věděl o problému.

Svoji si přisadil také starosta nedalekého Pohoří Zdeněk Krafka. „Kříží se u nás dvě trojkové silnice, kvůli provozu nákladních automobilů s cukrovou řepou už jsou kolem utrhané krajnice.“

Kraji není zbídačený stav komunikací lhostejný. „Musíme najít systém, jak hasit ty největší havárie,“ pronesl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc s tím, že do budoucna by se někde mohly vozovky rekonstruovat i po částech. „Do Českého Meziříčí máme vytipovaných šest silnic, po kterých se vozí tuny cukrovky,“ doplnil Ješina.

V souvislosti s provozem nákladních automobilů padla řeč i na okolí průmyslové zóny v Kvasinách, kde se nabízejí podobné patálie.