Nakonec však především Jiří Mazúch (SNK – ED) dokázal obhájit post starosty. Šéfem tedy bude i v dalším čtyřletém období.

Ustavující zasedání zastupitelstva se konalo o středečním večeru v Městském klubu Sokolovna. V jeho počátku bylo oznámeno, že již dříve se svého mandátu vzdal Tomáš Kubíček (ODS), kterého nahradila Martina Rejzlová. Řízení zasedání se až do zvolení starosty ujal Josef Šejna (KSČM) coby nejstarší člen zastupitelstva. Patnáct zvolených si určilo, že starosta, neuvolněný místostarosta a tři neuvolnění členové rady budou voleni veřejně.

Na pozici starosty byl navržen jediný kandidát, znovu právě Jiří Mazúch. V jeho prospěch hlasovalo devět zastupitelů, pět bylo proti a jeden se zdržel. „Určitě bych chtěl poděkovat za důvěru a občanům za podporu našich kandidátů. Svoji práci chci nadále dělat spolehlivě a čestně, aby se lidem ve městě lépe žilo, a to budu vyžadovat i od svých spolupracovníků,“ řekl staronový starosta bezprostředně po obhajobě funkce. Karel Bačina následně navrhl na místostarostu Iva Jiřeleho (oba Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst), i tentokrát proběhlo všechno bez problémů, deset zastupitelů bylo pro a pět proti jeho zvolení.

Stejným poměrem hlasů byli zvoleni také všichni zbývající radní, kterými se stali Karel Bačina (Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst), Květoslava Krpačová (ČSSD) a Stanislav Vimer (KSČM). Postupně je navrhli jejich straničtí kolegové Ivo Jiřele, Jiří Klekar a Josef Šejna.

Program zasedání měl svižný průběh, zajímavý potom byl především jeho závěr. V diskuzi totiž vystoupilo několik zastupitelů se svými názory na politické dění ve městě. Největší pozornost vzbudilo zejména vyjádření Aleše Melnického (ODS), jenž se přímo v sále vzdal svého mandátu, a sice ve prospěch náhradníka Miroslava Hlavatého. „Přes různé podivné věci jsme skončili jen kousek za starostou, ovšem odpovědnost za výsledky má lídr.
Přesto mají občané můj obdiv, že i přes sprosté kampaně šli k volbám,“ pronesl mimo jiné. Své pozice tedy opustili oba zvolení kandidáti strany, která se v pětičlenné radě města neobjevuje.

V říjnových volbách ve Vamberku zvítězilo Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst se třemi mandáty, stejný počet jich měli SNK Evropští demokraté. Se dvěma mandáty skončili zástupci ODS, TOP 09, ČSSD a KSČM, jeden připadl Sdružení pro občanskou společnost.

Rada města zůstala stejná ze dvou pětin, další zasedání zastupitelstva je na programu ve středu 15. prosince. Do té doby se ukáže, zda ve městě bude snaha zamezit tomu, aby nastalo rozdělení na koalici a opozici, čemuž se podle některých názorů středeční zasedání přiblížilo.