Lions Club Rychnov n. K. a Lions Club Rychnov n. K. Dobromila na sobotní večerní půl osmou připravují v Pelclově divadle už 14. lionský benefiční ples.

Jeho nedílnu součástí je i netradiční sbírka. Pořadatelé akce vyzývají všechny, kdo mají doma upotřebené brýle, aby je vzali s sebou. Zdánlivě nepotřebné brýle mohou být ještě hodně užitečné. Lions Club je totiž poskytne k dalšímu využítí do rozvojových zemí, především v Africe a vzdálené Asii.

 

Lions Club Rychnov nad Kněžnou je pánským klubem a byl založen 8. září 1992. Slavnostní uvedení do světové rodiny lionských klubů se uskutečnilo 28. ledna 1994. tento klub byl mezi prvními, které byly vČeské republice založeny, a to za podpory Lions Club Sunrise změsta Prescott vArizoně (USA).

Lions Club Rychnov nad Kněžnou Dobromila je dámským klubem a byl založen 12. července 2005. Slavnostní uvedení do světové rodiny lionských klubů se uskutečnilo 12. května 2006. Tento klub patří mezi nejmladší vrepublice.

Lions Club Internatinal je největší humanitární humanitární a dobrovolnická organizace na světě, jež se orientuje zejména na pomoc potřebným a postiženým.

(ehl)