Útulek pro psy dostane od města 250 tisíc.

„Ano, skutečně se tak stalo o padesát tisíc. V Lukavici totiž prokazatelně dochází ke zvyšování počtu přivezených psů. A co je snad nejhorší, že se tam začínají dovážet již i kočky. Za letošní rok to činilo téměř šedesát psů a koček,“ argumentoval rychnovský starosta Jiří Rokl. Nárůst dovezených zvířat potvrdila i rychnovská Městská policie.

Podle dopisu provozovatelky útulku Jany Štěpánkové, který starosta obdržel, neumožňuje nedostatek peněz zajistit pro všechna zvířata odčervování a pravidelné veterinární prohlídky. „Takže by se klidně mohlo stát, že by přísun od nás mohl být zastaven. V takovém případě si nedovedu představit, co s těmi psy a kočkami,“ varoval Rokl.

Psí domov předložil městu požadavek na 300 tisíc korun jako prokazatelný náklad pro rok 2010. Po vzájemné dohodě se nakonec zainteresované strany dohodly na čtvrt milionu. „V příštích letech musíme tento požadavek skutečně vnímat jako aktuální, protože situace s kočkami se stává neúnosná. Proto jsme se také zatím předběžně dohodli, že v útulku zajistí kastraci zvířat a my potom zaplatíme skutečné náklady podle počtu dovezených zvířat,“ vysvětlil Jiří Rokl další postup s tím, že tento trend je třeba zastavit, jinak se Rychnov stane baštou psů a koček.