Rada obce se na středečním jednání zabývala sporem mezi vlastníky bytových jednotek a majitelem sousední parcely. Důvodem se stala vzrostlá lípa.
Na pozemku, který patří sdružení vlastníků bytového domu č. p. 232 –233, se nachází vzrostlá lípa. Hned vedle stromu je pozemek, kde jsou hotové základy pro rodinný dům. Majitel pozemku má strach, aby v případě nepříznivých povětrnostních podmínek strom nespadl na nemovitost a požaduje jeho skácení. To se nelíbí části vlastníků bytů.

„Jsem proti pokácení stromu, protože je zdravý. Dříve zde byla celá alej, ale kvůli stavebním parcelám byla vykácena,“ uvedla bývalá předsedkyně sdružení vlastníků Jana Podstavková. Ačkoliv patří k zastáncům lípy, byla přehlasována. „Ve středu jsme pořádali schůzi, kde jsem iniciovala referendum. Pokácení však podpořilo devět lidí, tři byli proti a jeden se zdržel hlasování. Protože se nechci podepsat pod něco, s čím nesouhlasím, vzdala jsem se funkce,“ dodala.

Kvasinský starosta Pavel Urlich o sporu ví a čeká na rozhodnutí sdružení vlastníků. „Ve středu jsme na radě vše projednali. Protože pokácení lípy ovlivní i další stromy, rozhodli jsme se řešit kompletní stav zeleně ve středu obce. Je zde i další dutá lípa na pozemku obce a středová alej. Pozveme tedy odborníka, aby stromy posoudil a rozhodl, co s nimi. V případě problémové lípy čekám na žádost sdružení vlastníků a následně zahájíme správní řízení,“ komentoval starosta další kroky.