Zejména na Rychnovsku, kterému se srážky vyhýbají, musejí milovníci hub opravdu hledat místa, kde rostou. Malá úroda nutí houbaře zajíždět více do horských částí regionu, kde je situace o trochu lepší než v nížinách. Své o tom ví i důchodkyně Marie P. z Kostelce nad Orlicí, která již od mládí každoročně vyráží 
s košem a nožíkem do lesa.

„Už druhý rok se doma těšíme na tradiční smaženici. Bohužel v okolí Kostelce narazím vždy nejvýše na pár houbiček, které stačí tak akorát do polévky," vypráví paní Marie. „Na horách prý rostou více, ale v mém věku už není tak snadné sednout do auta a vyjet na výlet."
Nejmarkantnější je letos úbytek hřibovitých hub, tedy právě těch, které jsou sbírané nejvíc. Na své si tak mohou přijít snad jen opravdoví znalci, kteří se v oboru lépe orientují.

„Jednoho červencového dne jsem se při procházce lesem mohla konečně zaradovat. U cesty jsem našla několik ryzců syrovinek. 
S touto houbou jsem se naposledy setkávala jako malé děvčátko," pokračuje ve svém vyprávění vášnivá houbařka Marie.

Tento fenomén potvrzuje i Václav Matějka, vedoucí Mykologického klubu Rychnov nad Kněžnou. „Kompenzací za slabší houbařské sezóny nám může být objevení některých vzácnějších, anebo téměř zapomenutých druhů. Tím je právě i ryzec syrovinka, který byl dříve považován za velikou pochoutku, když se připravoval jen s trochou soli a pepře přímo na plátech kamen," říká Matějka a pokračuje: „Nám, rychnovským mykologům, byl minulé léto takovou krásnou odměnou hřib fechtnerův, jehož plodnice se objevují 
s velkým odstupem – třeba i padesáti let."

Znalost hub se v Česku předává jako tradice z generace na generaci. Ti nejmladší však už jen těžko rozeznají hřib hnědý, neboli pančák, podhřib či podborovák, od hřibu žlučového, často nazývaného též hořčák. „Začala jsem do lesa brát své vnuky, vždy se radují, když najdou houbu. Jsou ovšem schopni nasbírat třeba plný koš hořčáků. Doufám, že se mi podaří je v tomto ohledu lecčemu přiučit a jejich rodiče v tom pak budou pokračovat," vyjadřuje své přání na závěr paní Marie.

„Samozřejmě že s přílivem dostupných moderních technologií je houbaření v lehkém útlumu. Mladí mají mnoho jiných otevřených možností. Přesto si myslím, že tradice tu zůstane, nadšení pro módní trendy vyšumí a lidé se vždy opět vrátí k přírodě," věří Václav Matějka.  (jan)