VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Soutěž zpravodajů Rychnovska odstartuje čtvrtý ročník

Rychnovsko – Již čtvrtý ročník soutěže zpravodajů odstartuje na Rychnovsku v příštím roce.

10.7.2015
SDÍLEJ:

Vyhodnocení nejlepších zpravodajů v Mokrém v roce 2013.Foto: Miroslav Hofmann

StatistikyJak probíhala soutěž 
v minulých letech
Rok 2010 – účast 33 zpravodajů
Rok 2011 – účast 47 zpravodajů
Rok 2013 – účast 40 zpravodajů

Všechny obce rychnovského okresu se mohou se svým zpravodajem přihlásit. Rychnovský deník, který je taktéž mediálním partnerem této soutěže, vám pravidelně bude přinášet informace k podmínkám soutěžení.

Soutěž zpravodajů Rychovska má stále ohlas, organizátoři se proto rozhodli, že je vhodná doba zahájit další ročník. Hlavním organizátorem je knihovna U Mokřinky Mokré s paní Dagmar Honsnejmanovou. Nabídku na spolupráci a hlavního mediálního partnera opět přijal Rychnovský deník, na jehož stránkách bude tradičně probíhat hlasování veřejnosti.

Partnery a dárci věcných cen v zatím posledním ročníku 2013 bylo 35 + 20 obcí, které také věnovaly prezentační materiály. V tuto chvíli už máme první partnery, kteří se chtějí zapojit do čtvrtého ročníku. Svoji účast na vyhodnocení přislíbil herec a moderátor Jaroslav Brendl.
Čtvrtý ročník o nejlepší zpravodaj roku 2015 bude zahájen 1. ledna 2016, ale již v tuto chvíli jsou spuštěny nové stránky soutěže www.obecmokre.cz/zpravodaje2012, kde je ke stažení přihláška a pokyny k účasti. Stránky jsou zatím pracovní, postupně se budou doplňovat.
Na výherce čekají také velmi zajímavé ceny.

Hlavní ceny

Cena knihovny U Mokřinky a obce Mokré
Cena Rychnovského deníku Cena Státního okresního archivu Rychnov nad KněžnouCena cestovatele Jiřího Máry Cena veřejnosti Rychnovského deníku
Cena veřejnosti putovních výstav a další ceny podle zájmu sponzorů
Téma zpravodajů roku 2015 – „Naše kronika aneb historie naší obce." Obec, která zašle do soutěže zpravodaj s tématikou obecní kroniky, články o historii obce, bude navíc soutěžit o tuto speciální cenu!

Soutěže se může zúčastnit každá obec a město Rychnovska, která zašle 3-5 ks tištěného zpravodaje roku 2015 nebo případně posledního vydaného čísla v minulých letech.

Uzávěrka přihlášekPřihlášky do soutěže mohou zájemci posílat už v současné době.
Zpravodaje se budou sbírat do 28. února 2016.
Zpravodaje se mohou zasílat na adresu knihovny v Mokrém.
Zpravodaje bude sbírat také 
Informační centrum v Opočně.
Veškeré dotazy můžete zasílat na adresu zpravodajerk2015@seznam.cz

Pokud je to možné, žádáme o zaslání 3-5 čísel, občas se při výstavách ztrácejí a pak je pracně sháníme – děkujeme. Tři čísla zpravodajů jsou základ, včetně jedné elektronické verze, která bude soutěžit o přízeň veřejnosti na webu Rychnovského deníku.
Do soutěže se mohou přihlásit i MAS, SDH a další spolky, které vydávají časopis. Vytvoříme jim speciální kategorii.
Soutěž má i nové logo, které vytvořila Hana Minářová z Deníku.
Přihlášky mohou soutěžící zasílat průběžně už v současné době, zpravodaje se budou sbírat do 28.2.2016. Soutěž prezentujeme již nyní, aby obce měly dostatek času si rozmyslet, který zpravodaj vyberou, na kterém čísle zapracují a také aby si mohly zpravodaje dát stranou a neměly starost s jejich hledáním či dotiskem příští rok. Je to i z důvodu, abychom měli kontakty a mohli vás od začátku o průběhu akce informovat.
V přihlášce je potřeba napsat jednu e-mailovou adresu, na kterou budeme posílat veškeré informace o soutěži – Aktuality z webu soutěže.
Tištěné zpravodaje, případně ceny do soutěže, se budou zasílat na adresu: Knihovna U Mokřinky, Mokré 12, 517 71 České Meziříčí, k rukám Dagmar Honsnejmanové.
Zpravodaje bude sbírat také Informační centrum Opočno. Veškeré dotazy zasílejte na adresu 
zpravodaje-rk2015@seznam.cz. (dh, star)

Stručné pokynyPřihlášky zasílat do 28. 2. 2016
Výstavky – květen až srpen 2016
Vyhlášení výsledků – říjen 2016

Autor: Redakce

10.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Krajský přebor: Červený Kostelec přemohl lídra. Kanonáda Jaroměře

Bára Štěpánová.

V Rychnově chystají „Večer plný krásy a splněných přání“

Centru vývoje a testování leteckých motorů už nestojí nic v cestě

Hradec Králové - Když na začátku srpna dalo po prohlídce kbelské zkušebny leteckých motorů vedení Hradce Králové zelenou projektu Evropského centra vývoje, výzkumu a výroby moderních turbovrtulových leteckých motorů na hradeckém letišti, čekali investoři ještě na posouzení krajského úřadu.

Nepoctiví stánkaři jsou i podél cyklostezek

Hradec Králové - Nepoctiví obchodníci číhají i na cyklisty na cyklostezkách, zjistila v létě Česká obchodní inspekce. Při 18 kontrolách stánkařů podél nejoblíbenějších tras, zjistila, že polovina z nich porušila předpisy, tedy že zákazníky šidila.

Nová lanovka v Černém Dole už má sedačky, vyhlíží zimní sezonu

Královéhradecko, Černý Důl - Na sjezdovce v Černém Dole se rozjela nová čtyřsedačková lanovka. Je největší letošní investicí SkiResortu Černá hora - Pec, do něhož areál patří. Zatím jen ve zkušebním provozu, bez cestujících.

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Rychnovsko - Vážení rodiče, díky vstřícnosti rychnovské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších Rychnováků. Každý týden náš fotograf fotí nově narozená miminka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení