Ukradena cedule "Pozor vlak"

Kdosi v Kostelci nad Orlicí patrně nutně potřeboval obě registrační značky Škody Felicie, a tak je odmontoval a ukradl. Rovněž v Kostelci nad Orlicí někoho nejspíše iritovala skleněná výplň okna pokladny v čekárně vlakové zastávky natolik, že ji rozmlátil. Svou roli při jeho agresivním chování sehrál alkohol, takže oslavujícího převezli policisté do protialkoholní léčebny v Hradci Králové. Jiný vandal, jenž měl to štěstí, že nebyl přistižen, se zaměřil na ochranné kryty světel zabezpečovacího zařízení u železničního přejezdu v Častolovicích. Ty poničil a na památku na tento čin si s sebou vzal také výstražnou ceduli s nápisem Pozor vlak.

Manželka nestála při tónech české hymny

„Řidiči v horských oblastech podcenili stav a povahu vozovky a s jízdou na sněhu si úplně neporadili,“ konstatovala tisková mluvčí rychnovské Policie České republiky Alena Kacálková. Při cestě na oslavu a domů se navíc dopustili několika přestupků. Nejvážnější následky měly dvě dopravní nehody, součet jejichž škod se vyšplhal na 280 tisíc. K žádnému zranění však naštěstí nedošlo. Policisté zaznamenali také množství drobnějších přestupků – příkladně jeden z přestupců nebral v úvahu značku Stůj, dej přednost v jízdě, další jeho „kolega“ nepochopil světelné značení u železničního přejezdu a bez zastavení jej přejel. Další kontrolovaní řidiči si vyjeli nepřipoutáni, bez dokladů, s pneumatikami ve špatném stavu, nebo dokonce s alkoholem v krvi.
Silvestr byl pro mnohé také signálem k projevům osobitého smyslu pro humor. Jinak si nelze vyložit telefonát jednoho z občanů regionu, který si stěžoval operačnímu důstojníkovi Policie ČR, že jeho manželka nestála při tónech české hymny. K hymně měl „úzký“ vztah také jeden z účastníků oslav v Týništi nad Orlicí, kterého při její melodii po proslovu starosty nenapadlo nic lepšího než začít heilovat. „Muž heiloval sice levou rukou, ale úmysl propagovat nacistická gesta byl evidentní,“ podotkl Martin Kudláček z týnišťské Městské policie. Provokatér si vysloužil pokutu.