VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šortky s kapsami? Zapomeňte

Rychnov nad Kněžnou - V rychnovském bazénu byly zpřísněny kontroly plaveckých úborů, ty nevhodné porušují řád.

4.2.2011
SDÍLEJ:

Bazén v RychnověFoto: Jolana Zeidlerová

Od úterý 1. února se v rychnovském plaveckém bazénu rozhodli přísněji dohlížet na dodržování návštěvního řádu, především bodu o vhodném plaveckém úboru. Ovšem tento tah se stal jablkem sváru mezi leckterými návštěvníky a provozovateli. A nebyl jediný, na paškál si dříve veřejnost brala i neodpovídající stav sprch.

Došla trpělivost

Když se v polovině prosince dostala na veřejnost zpráva o tom, že se od února chystá zákaz nošení šortek s kapsami, mezi některými návštěvníky to vyvolalo vlnu nevole a diskuzi internetových stránek bazénu zaplavila řada kritických ohlasů. „Já je nosím a nehodlám nosit upnuté plavky. Určitě nejsem jediný, kdo s tím nesouhlasí, a pokud to tak vážně bude, vracím permanentku a budu jezdit ke konkurenci,“ hořekoval jeden z diskutérů. „Můj názor je, že kdo chce nosit do bazénu kraťasy, ať jde raději v létě na rybník. I v dřívějších dobách byly na plavání plavky. Zajímalo by mě, kdo tuhle módu vymyslel,“ postavil se pro změnu za zaměstnance areálu jiný uživatel.

Ostatně, aktuální opatření hájí právě i provozovatelé bazénu. „V první řadě se nejedná o žádné nové nařízení, což si hodně lidí neuvědomuje. Vše je v bodu tři návštěvního řádu, který byl uveřejněn již s otevřením bazénu, navíc každý návštěvník má po zaplacení na účtence napsáno, že se s řádem seznámil a souhlasí s ním,“ oponuje Jana Kotyzová, která má na starosti komunikaci s veřejností. „Nikdo až tak extrémně nekontroloval, jak vypadá oblečení s tím, že všichni vědí, v čem mají chodit do bazénu. Ale stalo se, že lidé byli natolik neukáznění, že to začalo přinášet samá negativa,“ vysvětlila.

Hledalo se východisko. Rozmísťovaly se cedule, s hosty se mluvilo, ale nic nepomáhalo. A tak byl stanoven konkrétní den. „Veřejnosti se záměr oznámil v polovině prosince, takže všichni měli měsíc a půl na to, aby zjistili, co to obnáší, a zařídili se podle toho,“ uvedla Kotyzová.

Návštěvníci potěšili

Včerejší den byl teprve třetím, kdy v bazénu striktně vyžadují správný plavecký úbor. „Za těch pár dní bych chtěla návštěvníky hodně pochválit. Ti, kteří sem chodí pravidelně, i ti, kteří dříve měli třeba nevhodné bavlněné kraťasy, se zařídili tak, jak to má být, což mě moc potěšilo. Ohlasy byly zpočátku negativní, ale s tím jsme počítali,“ těší zaměstnankyni. „Pokud se ti, kteří na to dosud nedbali, také polepší, budeme pravidla zmírňovat, abychom se dostali k nějakému kompromisu.“

Mnohé zajímal především fakt, kterak se bude na dodržování třetího bodu řádu dohlížet. „Kontrola je na recepci. Kdo se tam zeptá, bude mu odpovězeno. Dál jsou všude oznámení, a pokud to někdo stále nerespektuje, další dohled mají plavčíci, kteří hlídají lidi vycházející ze sprch. Pokud se jim něco nezdá, s dotyčným člověkem si promluví. Nepředpokládáme, že by někdo byl z bazénu vyveden, ale rozhodně bude upozorněn na to, že porušuje návštěvní řád. Teď míváme asi dva takové případy denně,“ upozorňuje Kotyzová.

Situace podle ní byla před tím opravdu špatná. Ve vodě se našly mince, papírové kapesníky, ale i drát, hřebíky či šrouby, které vypadávaly z kapes nevhodných plavek, a to bylo pro personál zcela nepřípustné. „Spony do vlasů, gumičky nebo náplasti bychom vůbec neřešili, to bývá všude. Ale když se rozmohly věci, kterým víme jak zabránit, přišlo toto opatření,“ líčí. V dané souvislosti se nyní apeluje především na dvě důležitá slova – bezpečnost a hygiena. Rozhodně se tedy nejedná pouze o to, že lidé v nasákavých šortkách vynášejí z bazénu příliš vody.

Výměna zařízení

Dalším kamenem úrazu byl stav sprch, na který si návštěvníci stěžovali. Údajně šlo o málo tekoucí, mnohdy studenou vodu, pokud se tedy z některých kohoutů vůbec nějaká spustila.

„Problémy nejsou úplně dořešené. Návštěvník to už tolik nepociťuje, ale my to stále řešíme. V Rychnově má voda určité složky, je tam hodně vodního kamene a spousta dalších látek. Všichni vědí, že je to tu jiné, a že voda potřebuje speciální úpravu, aby ve vodovodech nedělala neplechu. Bylo tu určité zařízení, které není schopné vodu takto upravovat dlouhodobě. Vědělo se, že se musí dát nové. V současnosti teplá voda teče, sprchy fungují, provoz není omezen, ale ještě to není zcela stoprocentní. Technická část se dotahuje do konce. Čekáme na montáž, poté budeme moci téma sprchy uzavřít,“ přiblížila k jiné problematice Jana Kotyzová.

Autor: Pavel Illich

4.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Ve Dvoře Králové přivítali hrocha. Znovu přijel z Německa

Královéhradecko, Dvůr Králové - Samec Mike přijel v úterý do Zoo Dvůr Králové, aby tu doplnil dvě stávající samice Hulu a Monu. Přijel z německého Stuttgartu i s ošetřovatelem, který mu v prvních dnech v krytém zimovišti vypomůže s aklimatizací. 

Vyprodané Uffo ozářil operní mág Adam Plachetka

Královéhradecko, Trutnov /FOTO/ - Operní hvězda v Trutnově. Sólista Vídeňské státní opery Adam Plachetka zazpíval v pondělí večer před vyprodaným sálem trutnovského Uffa muzikálové melodie v rámci hudebního festivalu Trutnovský podzim.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Rychnovští kriminalisté odhalili tři pěstírny konopí

Rychnov nad Kněžnou - Na základě informací, že v jednom objektu na Rychnovsku dochází k neoprávněnému pěstování rostlin, proběhly po předchozím zadržení tří osob na třech místech, v okolí Rychnova nad Kněžnou a Vamberka, domovní prohlídky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení