V pátek ráno byl sníh na sjezdovkách v Říčkách díky teplotám pod nulou přimrzlý, leží tu ve vrstvě od 80 do 110 centimetrů.

„Na začátek sjezdovek vás vyveze naše šestisedačková lanovka s bublinou. Vlek Tatrapoma je připraven posílit přepravní kapacitu v případě vyšší návštěvnosti areálu, aby se netvořily fronty u lanovky,“ uvádí na webu Skicentrum Říčky s tím, že k dispozici jsou i všechny doprovodné služby a počínaje pátkem 2. února také středisko přechází do pásma cen hlavní sezony.

Ušetřit lze při nákupu přes e-shop. Během pátku budou také upraveny běžecké tratě v hřebenových partiích.

Z doberské truhlárny, Zdeněk Fryml a Michal Martinek
Michal Martinek: Saně a lyže z Dobrého se objeví ve filmu. Možná i někteří z nás

Kdo se vydá v sobotu 3. února do Skiareálu v Olešnici v Orlických horách, užije si plno zábavy i díky tradičnímu lyžařskému karnevalu. Připraveny jsou také soutěže a možná i nějaké překvapení. Prezentace masek je od 9.15 do 9.50 u buňky u lyžařské školy, soutěžit se bude ve slalomu a volné jízdě masek.

Před dvěma týdny zahájila sezonu na sjezdovce také Bedřichovka. Na lyžovačku můžete vyrazit i do Zdobnice, na Černou Vodu nebo do Sedloňova.

Ski Areál Orlické Záhoří 20. ledna 2024.
Ještě než se otevře. Podívejte se, jak se rodil nový Ski areál v Orlickém Záhoří

„Hlavní sjezdovka je v parádním stavu s dostatečnou vrstvou sněhu a upravena je v celé šíři. Dětský vlek je pro technickou závadu mimo provoz! V provozu je také školička a půjčovna. Od dnešního dne je večerní lyžování v provozu od 17 do 20 hodin. Večerka budou vždy každý pátek a sobotu,“ hlásil Ski areál Sedloňov v pátek ráno.

V pátek ráno bylo urolbováno a vše připraveno v Bartošovicích v Orlických horách: „Lyžování je i přes oteplení stále velmi kvalitní. V sobotu se v obci koná každoroční masopust a průvod zamíří i k nám pod sjezdovku přijeďte si zalyžovat a pobavit,“ zve Nella Bartošovice v Orlických horách.

Mohlo by vás také zajímat: Nejen saně z Dobrého si zahrají ve filmu Tichá pošta, podívejte se na video z archivu Zdeňka Frymla

Zdroj: archiv Zdeňka Frymla