Například do Sedloňova už dorazila obleva. „Měli jsme zahájit sezónu už v tento pátek, ale kvůli oblevě jsme to raději přesunuli až na pondělí 23. prosince. Jsou tu takové teplé proudy, kdy panuje kousek od sebe poměrně hodně veliký rozdíl teplot. V neděli rozhrneme sníh, co máme, což je tak 25 až 30 centimetrů. A od pondělka začneme  naplno. Sice  hlásí na Štědrý den zase oblevu, ale doufám, že se s tím nějak popereme,"  s nadějí v hlase říká Václav Sameš , majitel skiareálu v Sedloňově.

Ve Skicentru Deštné v Orlických horách jsou s počasím naopak spokojeni. „Poslední dva až tři dny jsme měli skvělé podmínky na zasněžování. V letošní sezóně dokonce nejlepší. Výrazné oteplení jsme zatím nezaznamenali," sděluje Petr Prouza, majitel Skicentra Deštné.

Ten také dodává, že sice hlásí nějaké dešťové přeháňky a teplou frontu, ale ne nic zásadního, co by jejich činnost mohlo pozastavit.

Obdobná situace je i na sjezdovkách v Říčkách. „Tři dny tu pěkně mrzlo, takže jsme mohli krásně vyrábět technický sníh. Nic nám v tom nebránilo. Teď už máme zasněženou i černou sjezdovku. Jsme plně připraveni, máme  kompletní servis pro lyžaře," prozrazuje majitel Ski centra v Říčkách Jan Urbánek.

V Říčkách si tedy můžete zalyžovat již na všech sjezdovkách, v provozu je už i ta černá. Dnešní den je  tu ve znamení obřího slalomu.