Areál dočasně mimo provoz, hlásil v pátek Ski areál Sedloňov. Provoz se stále snaží udržet Ski areál Orlické Záhoří, u Šerlišského Mlýna a zdobnické středisko. Ve Zdobnici je sjízdná, i když ne v celé šíři, červená sjezdovka Valčenka.

Ve Skicentru Deštné v Orlických horách fungují obě lanovky, otevřené jsou modrá, červená i černá sjezdovka. Na sjezdovkách jsou však vytátá místa a některé části jsou zúžené. „Propojky jsou stále otevřené, ale slunečná louka je průjezdná s opatrností. Lyžujeme za ceny vedlejší sezony. V provozu máme také dětské hřiště,“ uvádějí na svých webových stránkách provozovatelé s tím, že s omezením je třeba počítat na černé sjezdovce. Uzavřena je kvůli tréninkům dětí a skibobů v pátek odpoledne od 13 do 16 hodin a pak také po oba víkendové dny od 8.30 do 16 hodin, konají se tady závody Masters.

V Říčkách jsou k dispozici všechny tři sjezdové tratě, které jsou upravené. Leží na nich 30 až 70 centimetrů technického sněhu. Dále lze využít Bobíkovu výcvikovou louku s výškou sněhu dosahující 50 centimetrů. Z přepravních zařízení je v provozu šestisedačková lanovka s bublinou a pohyblivý pás na cvičné louce. Běžecké stopy jsou neupravené, v hřebenových partiích jsou sjízdné s vyplavenými místy.

Od soboty 24. února je mimo provoz Skiareál v Olešnici v Orlických horách, na webu areálu to oznámili provozovatelé: „Kvůli neobvykle vysokým teplotám jsme se, k naší lítosti, rozhodli areál uzavřít dříve než obvykle. Tímto bychom chtěli vyjádřit upřímné poděkování všem, kdo nás v průběhu sezóny navštívil, včetně klientů naší půjčovny a lyžařské školy, a zvláště děkujeme těm, kteří nám vyjádřili podporu i v tomto nepříznivém počasí. S nadějí a pevnou vírou očekáváme příští sezónu, která doufejme přinese lepší podmínky pro lyžování, a těšíme se, že si všechny zmeškané chvíle společně vynahradíme na sněhu. Přejeme vám krásné léto a těšíme se na vaši příští návštěvu.“

Nepřehlédněte: Ostuda Kostelce zmizela. Z výzkumného ústavu pro chov prasat zbyla jen suť

Budova bývalého Výzkumného ústavu chovu prasat v areálu Nového zámku v Kostelci nad Orlicí šla k zemi. | Video: Deník/Stanislav Ďoubal